خودرو

آخرین اخبار طرح جایگزینی خودروهای فرسوده (اردیبهشت ۱۴۰۳)

None

خودروهای فرسوده نه تنها مصرف سوخت بالایی دارند بلکه در آلودگی کلان شهر‌ها نیز نقش مهمی ایفا می‌کنند. به گفته مسئولان بالغ بر ۳ میلیون دستگاه خودرو فرسوده در کشور در حال تردد هستند که باید نهادهای متعددی دست به دست هم دهند تا در طرح اسقاط خودروهای فرسوده همکاری کنند.
طی سال‌های اخیر حذف اسقاط خودرو‌ها نگرانی‌هایی از قبیل تهدید محیط زیست،‌ آلودگی هوا و مصرف بیش از اندازه سوخت را به وجود آورده است. در همین سال‌ها با کاهش ارائه گواهی اسقاط، ممنوعیت واردات خودرو و معافیت خودروسازان داخلی از اسقاط خودرو‌های فرسوده، رفته رفته مراکز اسقاط نیز تعطیل شدند و این طرح پس از گذشت سال‌های طولانی نتوانست به خوبی اثرگذار باشد. اما طی دو ماه گذشته و با مطرح شدن واردات خودروهای کارکرده و صفر به کشور، طرح اسقاط خودرو مجددا مطرح شد.
طرح جایگزینی تاکسی‌‌های فرسوده شهر تهران با تاکسی برقی توسط شرکت کرمان موتور برگزار می‌شود.
براساس ماده ۸ قانون هوای پاک که در ۲۵ تیر ۱۳۹۶ مصوب شد تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی مالک وسایل نقلیه موظف‌اند وسیله نقلیه را پس از رسیدن به سن فرسودگی از رده خارج کنند که این سن برای خودروهای سواری، سنگین و نیمه سنگین و موتور سیکلت متفاوت است. بر اساس این طرح، مراکزی به نام مراکز اسقاط خودرو های فرسوده به وجود آمدند تا خودروهای فرسوده را از رده خارج کنند.

اجرای طرح فرسودگی خودرو‌ها  یا همان طرح اسقاط خودرو مهم است چراکه بسیاری از کلانشهر‌های ایران با آلودگی هوا رو‌به‌رو هستند و تردد خودروهای فرسوده و موتور‌سیکلت‌ها به این آلودگی‌ها دامن می‌زند و سبب افزایش آلایندگی‌ها می‌شود. خودرو‌های فرسوده بیش از ۲۰ برابر خودرو‌های معمولی تولید آلایندگی دارند و تنها با جریمه نمی‌توان تردد آنها را محدود کرد.
از طرفی تعلق نگرفتن سهمیه بنزین و کارت سوخت به خودرو‌های فرسوده سبب از رده خارج شدن خودرو‌های فرسوده نمی‌شود. خودرو‌های فرسوده همچنان مجاز به استفاده از بنزین آزاد و تردد در شهر هستند و افزایش قیمت بنزین هم نمی‌تواند دلیلی بر از رده‌ خارج کردن خودرو‌های فرسوده باشد.
افزایش روز افزون خودرو‌ها در سطح شهر‌ها و از طرفی خارج نکردن خودرو‌های فرسوده سبب می‌شود که هر روزه بر آلودگی کلان‌‌شهر‌ها افزوده شود و این یک تهدید بسیار جدی برای محیط زیست است. همچنین مصرف سوخت خودرو‌های فرسوده بسیار بالا است و این سبب می‌شود که منابع نفتی موجود اتلاف شود. افزایش بی‌رویه خودرو‌های فرسوده ترافیک را نیز در شهرهای بزرگ افزیش می‌دهد. بنابراین اسقاط خودروهای فرسوده می‌تواند به ذخیره منابع سوختی و کاهش آلودگی هوا و همچنین تامین مواد اولیه برای فولاد کمک زیادی کند.
خرداد ماه سال ۱۴۰۰ هیات وزیران وقت، آیین‌نامه‌ای را درباره تعیین سن فرسودگی خودروها به تصویب رساند. بر اساس این آیین‌نامه، با توجه به کاهش ایمنی و آلایندگی انواع وسایل نقلیه در اثر مرور زمان، سن مرز فرسودگی به جای سن فرسودگی تعیین شد. بنابراین خودروهای مشمول باید سالانه دفعات بیشتری برای دریافت معاینه فنی اقدام کنند.
بر این اساس سن مرز فرسودگی برای خودروهای سواری ۱۵ سال است. این خودروها پس از رسیدن به سن مرز فرسودگی باید هر ۶ ماه اقدام به دریافت معاینه فنی کنند.
وانت پایه گازسوز و بنزینی، دوگانه سوز و دیزلی نیز به ترتیب با سن ۱۴ و ۱۳ سال به سن مرز فرسودگی می‌رسند که پس از آن باید هر ۴ ماه یکبار نسبت به دریافت معاینه فنی اقدام کنند.
مدیر عامل ستاد معاینه فنی گفت:

فعالیت مراکز اسقاط خودرو فرسوده اهمیت بسیاری دارد. از یک سو وظیفه خارج کردن خودروهای فرسوده بر عهده این مراکز است و از سوی دیگر افراد بسیاری از این طریق مشغول به کار هستند. اما با لغو طرح اسقاط خودرو‌های فرسوده در سال ۱۳۹۷، مراکز اسقاط کشور نیز تعطیل شدند. آمارها نشان می‌دهد که ۲۱۶ مرکز اسقاط در کشور فعالیت داشتند که با معافیت خودروسازان از اسقاط و ممنوعیت واردات خودرو این مراکز تعطیل شدند. تعطیلی این مراکز بر صنعت فولاد نیز تاثیر گذاشت چراکه فولادی‌ها برای تامین مواد اولیه به مشکل خوردند. تعطیلی این مراکز سبب شد بیش از ۶ هزار نیروی کار در سراسر کشور بیکار شوند. ۸۰ هزار گواهی اسقاط در مراکز اسقاط انباشته شده است که نوعی سرمایه راکد است.
حبیب قیصری، دبیر انجمن صنفی مراکز اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده، گفت:
محمود مشهدی شریف، رئیس انجمن صنفی مراکز اسقاط، در واکنش به افزایش غیر متعارف خودروهای فرسوده در بازار گفت:
در چند روز گذشته شایعه‌ای درباره واردات خودرو در ازای اسقاط خودروی فرسوده پخش شده بود و به همین دلیل خودروهای فرسوده با قیمت‌های بسیار بالا در پلتفرم‌های فروش خودرو آگهی می‌شدند.
برخلاف ادعای سودجویان بازار، تنها ارائه گواهی اسقاط برای واردات خودرو ضروری است.
قیمت هر گواهی اسقاط در نهایت ۳۰ میلیون تومان است.
رئیس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده تعداد گواهی اسقاط برای شماره‌گذاری انواع خودروها را اعلام کرد.
۷ گروه شامل انواع موتورسیکلت، سواری، ون، وانت، کامیونت، مینی بوس، اتوبوس، کامیون و کشنده در ۴ گروه گواهی اسقاط شامل موتورسیکلت، سواری، دیزل سبک و دیزل سنگین قرار گرفته‌اند.
میزان گواهی اسقاط به ازای شماره‌گذاری هر وسیله نقلیه به شرح زیر است:
برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به اطلاعیه‌ موجود در سامانه nnhk.ir مراجعه کنید.
مشهدی شریف، رئیس انجمن مراکز اسقاط و بازیافت خودرو، اعلام کرد:
مهران سالاریه، رئیس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده اعلام کرد:
از روز یکشنبه، اول مردادماه ۱۴۰۲، مرحله دوم طرح جایگزینی خودروهای فرسوده برای متقاضیان سامانه یکپارچه فروش خودرو از شرکت‌های سایپا، کرمان موتور، مدیران خودرو و فردا موتور کار خود را آغاز کرده است.
متقاضیان واجد شرایط که از سامانه نوسازی ناوگان پیامک دریافت‌ کرده‌اند، می‌توانند با سامانه نوسازی ناوگان (Nnhk.ir) مراجعه و اقدام به ثبت‌نام انتخاب مرکز اسقاط کنند.
رئیس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده اعلام کرد:
ایران خودرو در هفته اول مردادماه ۱۴۰۲، پیامک تکمیل وجه را برای متقاضیان طرح جایگزینی خودروهای فرسوده ارسال می‌کند.
رییس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده گفت:
محمود مشهدی شریف – رئیس انجمن صنفی کارفرمایی مراکز اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده، اعلام کرد:
رئیس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده گفت:
محمد حیدری پاشاکی، مدیر اجرایی ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده، درباره چگونگی اسقاط خودروهای فرسوده متقاضیان طرح جایگزینی در سامانه یکپارچه گفت:
سید امیر احمدی، دبیر انجمن مراکز اسقاط و بازیافت کشور، گفت:
وزارت صمت، در ابلاغیه‌ای سازمان و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) را به عنوان متولی جدید ستاد نوسازی و اسقاط خودروهای فرسوده کشور معرفی کرد.
در حال حاضر بیش از ۱۰ میلیون وسیله نقلیه در کشور، در مرز فرسودگی هستند.
امید قالیباف، سخنوی وزارت صمت اعلام کرد:
امید قالیباف ، سخنگوی وزارت صمت اعلام کرد:
دبیر انجمن صنایع بازیافت و اسقاط کشور گفت:
معاون فنی و بهره‌برداری سازمان تاکسیرانی شهر تهران درباره شرایط جدید اسقاط تاکسی‌های فرسوده گفت:
محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، در نامه‌ای به رئیس جمهوری، “قانون اصلاح ماده (۱۰) قانون ساماندهی صنعت خودرو” را برای اجرا ابلاغ کرد.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی، روز چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱، لایحه اصلاح ماده ۱۰ قانون ساماندهی خودرو درباره اسقاط خودروهای فرسوده را تصویب کردند.
مصطفی طاهری، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، درباره اصلاحیه قانون ساماندهی خودرو در خصوص چگونگی اسقاط خودروهای فرسوده گفت:
علیرضا احمدی، سرپرست ستاد مدیریت حمل ‌و نقل و سوخت سازمان راهداری، درباره جزئیات مراحل ثبت‌نام خودروهای فرسوده در طرح‌های فروش خودروسازان گفت:
محمود مشهدی شریف، رئیس هیات مدیره انجمن صنفی مراکز اسقاط خودروهای فرسوده، با بیان عدم هماهنگی بین هزینه صدور گواهی اسقاط و ارزش ضایعات خودرو فرسوده گفت:

تهیه و تنظیم: تیم تولید محتوا خودرو۴۵

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا