خودرو

آغاز واردات خودروهای هیبریدی به منطقه آزاد اروند

رئیس هیئت مدیره مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند خبر داد: پیرو مصوبات اخیر هیئت دولت در سال گذشته و ابلاغیه اخیر دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور، واردات خودروهای هیبریدی به منطقه آزاد اروند آغاز شد.
َبه گزارش اقتصاد آنلاین، علی زارعی گفت: پیرو مصوبات اخیر هیئت دولت در سال گذشته، در راستای خدمت رسانی به مردم شریف شهرستان های آبادان و خرمشهر ، ابلاغیه ای از سوی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور صادر شد که طی آن، شهروندان محترم می توانند خودروی هیبریدی وارد کنند.
وی افزود: طبق ابلاغیه صادره از سوی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور، کلیه متقاضیان و اشخاص حقوقی واجد شرایط می توانند واردات خودروهای هیبریدی با حجم کمتر از ٢۵٠٠ سی سی و ارزش حداکثر ۴٠ هزار دلار از محل سپرده ارزی خود آغاز نمایند.
مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد اروند خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر در حدود ۴۵ هزار خودروی پلاک منطقه آزاد اروند در حال تردد هستند، این اقدام ، نوید بخش جهش در توسعه بازار رقابت و خدمت رسانی به مردم شریف آبادان و خرمشهر است و امیدواریم با آغاز فرآیند واردات خودورهای مذکور، شاهد حرکت به سوی بازاری جدید و فعال در حوزه حمل و نقل زمینی و خدمات رفاهی حمل و نقل نوین در منطقه باشیم.
علی زارعی در خصوص شرایط لازم برای واردات این خودورها به اروند گفت: سازمان منطقه آزاد اروند آمادگی ارائه خدمات به متقاضیانی که الزمات قانونی از قبیل افتتاح سپرده ارزی، ثبت آماری، دریافت تاییدیه استاندارد و ضوابط آلایندگی را دارند ارائه دهد که شهروندان محترم در چارچوب این شرایط می توانند اقدام به واردات نمایند.
این مقام مسئول افزود: شایان ذکر است که قبل از ابلاغ مصوبه مذکورفرآیند واردات خودروهایی از قبیل کامیون، ون، اتوبوس، مینی بوس و وانت های دو کابین و تک کابین هایلوکس به منطقه آزاد اروند نیز عملیاتی شده بود.
مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد اروند در پایان خاطر نشان کرد: متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به مدیریت بهبود کسب و کار و توسعه رقابت این سازمان مراجعه کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا