خودرو

احتمال کاهش قیمت این خودروی محبوب در بازار

کیا K۵ که پیش از ممنوعیت ورود خودرو در بازار با نام کیا اُپتیما حاضر بود طرفداران زیادی داشت؛ بنابراین هنگامی که شرکت وارد کننده خبر از عرضه این خودرو در دور جدید واردات داد. متقاضیان کیا K۵ (کیا اُپتیما) مشتاق بودند تا مدل جدید این خودروی محبوب را در اختیار بگیرند.
گران‌ترین خودروی وارداتی بار دیگر در دسترس متقاضیان سامانه یکپارچه فروش خودرو قرار خواهد گرفت. بخوانید… سورپرایز ویژه ژاپن برای بازار خودرو؛ منتظر نیسان بدون راننده باشید خزش زمستانی قیمت خودرو؛ چرا بازار صعودی است؟ قیمت خودرو‌های سایپا پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲/ قیمت امروز تیبا، کوییک و شاهین قیمت محصولات ایران‌خودرو پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲/ افزایش ۴۰ میلیونی قیمت تارا در یک روز
به گزارش اقتصادنیوز، کیا K۵ بار دیگر از مسیر سامانه یکپارچه فروش خودرو‌های وارداتی در دسترس متقاضیان قرار گرفت.
شرکت وارد کننده محصولات این برند کره‌ای اعلام کرد کیا K۵ به همراه سلتوس با موتور ۱.۴ لیتری و سراتو با موتور ۲.۰ لیتری به زودی از مسیر سامانه یکپارچه فروش خودرو در دسترش متقاضیان قرار گرفت. متقاضیان واجد شرایط از ۹ اسفند ۱۴۰۲ تا ۱۲ اسفند امسال می‌توانند با مراجعه به سامانه نسبت به در اختیار گرفتن این خودرو‌ها اقدام کنند.
کیا K۵ که پیش از ممنوعیت ورود خودرو در بازار با نام کیا اُپتیما حاضر بود طرفداران زیادی داشت؛ بنابراین هنگامی که شرکت وارد کننده خبر از عرضه این خودرو در دور جدید واردات داد. متقاضیان کیا K۵ (کیا اُپتیما) مشتاق بودند تا مدل جدید این خودروی محبوب را در اختیار بگیرند. می‌توان گفت کیا اُپتیما به نوعی چشم بازار خودرو‌های وارداتی بود و این احتمال وجود دارد که این اتفاق در شرایط فعلی برای کیا K۵ تکرار شود.
کیا K۵ با قیمت دو میلیارد و ۴۶۷ میلیون تومانی گران‌ترین خودروی عرضه شده در سامانه یکپارچه فروش خودرو‌های وارداتی تاکنون است. برخی اخبار بعد ار اولین دور عرضه این محصول کره‌ای حکایت از تعیین قیمت‌های عجیب توسط واسطه‌ها دارد. براساس اخبار منتشر شده، قیمت بازاری کیا K۵ در بازه چهار میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومانی تا پنج میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی قرار دارد.
واسطه‌ها با توجه به عرضه محدود کیا K۵ قیمت‌هایی را برای این خودرو لاکچری در نظر گرفته اند تا حداکثر سود را به حساب خود واریز کنند.
البته هنوز مشخص نیست که متقاضیان از قیمت‌های اعلام شده برای کیا K۵ در بازار استقبال کنند.
اما انتشار خبر عرضه مجدد کیا K۵ از مسیر سامانه یکپارچه فروش خودرو علاوه بر متقاضیانی که امکان نام نویسی برای این خودرو را در سامانه دارند برای آن دسته از متقاضیان محصولات وارداتی که قصد خرید محصولات برند‌های جهانی خودروساز را از مسیر بازار در اختیار بگیرند نیز خبر خوبی خواهد بود.
عرضه مجد کیا K۵ این سیگنال را به بازار خودرو مخابره می‌کند که مدیران صمت با رصد بازار به دنبال این هستند تا جلوی واسطه گری را در بازار خودرو بگیرند.
با توجه به روند‌های بازار، افزایش عرضه می‌تواند روی قیمت‌های بازاری خودرو‌ها تاثیر گذاشته و نمودار قیمتی را نزولی کند. کیا K۵ هم از این قاعده مستثنی نیست و ادامه عرضه روی قیمت بازاری این خودرو تاثیر می‌گذارد.
پیش بینی می‌شود عرضه مجدد کیا K۵ سبب شود تا واسطه‌ها در قیمت‌های خود تجدید نظر گرفته و تا حدی فیتیله قیمتی را پایین بکشند.
البته فراموش نکنیم افزایش نرخ ارز می‌تواند قیمت خودرو‌های وارداتی از جمله کیا K۵ را بیش از پیش صعودی کند و شاهد باشیم تا قیمت بازاری کیا K۵ در بازار خودرو به بیش از پنج میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان صعود کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا