خودرو

استلاتو اس۹ : آیا هواوی بهتر از اس-کلاس و سری ۷ می شود؟! (+تصاویر)

استلاتو اس۹ از هدلایت پیکسلی هواوی استفاده می کند. همچنین سنسورهای لیدار، نمایشگر بزرگ روی کنسول اصلی، سیستم عامل هارمونی، سیستم صوتی استریو، دو شارژر بی سیم ۵۰ واتی و… از هواوی را میزبانی می کند.
عصر ایران- استلاتو اس۹ یکی از جدیدترین خودروهای معرفی شده در چین است که از ائتلاف بایک و هواوی شکل گرفته است. طبیعتا بایک سازنده خودرو و هواویی تامین کننده فناورانه های آن است. استلاتو اس۹ برای رقابت با مرسدس بنز اس-کلاس و ب ام و سری ۷ وارد میدان می شود که با این شرایط مسیر دشواری را در پیش دارد.
سدان استلاتو اس۹ از منظر ابعاد برابر با ۵۱۶۰ میلیمتر در طول، ۱۹۸۷ میلیمتر در عرض و ۱۴۸۶ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز ۳۰۵۰ میلیمتر است. وزن خالص خودرو با توجه به تریم ۲۲۱۶/۲۲۴۶ و ۲۳۶۶ کیلوگرم محاسبه شده است.
استلاتو اس۹ در تریم های تک و دو موتوره ارائه می شود.
تریم پایه استلاتو اس۹ مجهز به یک موتور الکتریکی مرتبط با محور عقب و ۳۰۴ اسب بخار خروجی مجهز است. تریم مجهز به سامانه تمام چرخ محرک، یک موتور الکتریکی ۲۱۲ اسب بخاری نیز روی محور جلو دارد. باتری استلاتو اس۹ را کمپانی CATL تولید کرده است.
مشتریان دو گزینه در بخش باتری دارند: یکی نمونه ترنری لیتیم و دیگر لیتیم آهن فسفات. ظرفیت باتری ها نیز احتمالا ۷۹.۹ و ۹۷.۶ کیلووات ساعت خواهد بود که برد حرکتی ۶۶۵ تا ۸۱۶ کیلومتر را فراهم می کنند.
استلاتو اس۹ از زبان طراحی فامیل کوچک تر خود یعنی لوکسید اس۷ که محصول مشترک هواوی و چری است، استفاده می کند.
استلاتو اس۹ مجهز به آینه های دیجیتال، دستگیره درب پاپ آپ، رینگ های ۲۱ اینچی چند پره و ۴ کد رنگ برای بدنه است.
گفتنی است، لوکسید اس۷ از منظر ابعاد برابر با ۴۹۷۱ میلیمتر در طول، ۱۹۶۳ میلیمتر در عرض، ۱۴۷۴ میلیمتر در ارتفاع و ۲۹۵۰ میلیمتر در فاصله بین محورها توسعه یافته است.
استلاتو اس۹ از هدلایت پیکسلی هواوی استفاده می کند. همچنین سنسورهای لیدار، نمایشگر بزرگ روی کنسول اصلی، سیستم عامل هارمونی، سیستم صوتی استریو، دو شارژر بی سیم ۵۰ واتی و… از هواوی را میزبانی می کند.
قیمت این خودرو احتمالا در محدوده ۶۲ تا ۷۶ هزار دلار با توجه به تریم، قرار می گیرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا