خودرو

اعلام نتایج آخرین مرحله عرضه خودروهای وارداتی

دنیای اقتصاد: نتایج دور جدید عرضه خودروهای وارداتی که سوم تیرماه آغاز شده بود، دیروز مشخص شد و روی سایت سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی قرار گرفت.
به گزارش مهر، سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی روز یکشنبه سوم تیرماه با عرضه ۳۱ خودرو برای آن دسته از متقاضیان سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی که در اسفند ۱۴۰۱ ثبت‌نام کرده بودند و اولویت آنها مشخص شده بود، بازگشایی شد و بدین ترتیب متقاضیان در این مرحله می‌توانستند پنج انتخاب از سبد محصولات اعلام‌شده داشته باشند.
مهلت انتخاب خودرو برای متقاضیان، سه روز و تا پایان روز چهارشنبه (۶تیرماه) در نظر گرفته شده بود؛ پس از اتمام مهلت ثبت درخواست خودرویی، دیروز نتایج مشخص شده و روی سایت سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی قرار گرفته است. برای مشتریانی که مشمول تخصیص خودرو شده‌اند، مدت‌زمان پنج‌روزه واریز وجه خودرو از زمان ارسال فراخوان در نظر گرفته شده است؛ عدم واریز وجه حداکثر تا پنج روز پس از فراخوان صورت‌گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت‌بندی سامانه حذف خواهد شد.
همچنین تمام شرکت‌های واردکننده باید مطابق آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو نسبت به تحویل خودرو و دریافت وجه از مشتریان اقدام کنند و در صورت تاخیر در تحویل و … قراردادهای مذکور مشمول جرایم مندرج در آیین‌نامه فوق خواهند شد.
نتایج روی سایت سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی بارگذاری شده و ثبت‌نام‌کنندگان می‌توانند با مراجعه به حساب کاربری در سامانه از نتیجه تخصیص خودروی انتخابی خود مطلع شوند. همچنین ممکن است کماکان برای برخی مشتریان، هنوز تخصیصی صورت نگرفته باشد.
نخستین دور از ثبت‌نام خودروهای وارداتی اسفند ۱۴۰۱ برگزار شد و طی آن بالغ بر ۱۰۰ هزار تقاضا به ثبت رسید. در نهایت اما حدود ۳۳ هزار نفر به عنوان متقاضی نهایی از سوی وزارت صمت مجوز انتخاب خودروی خارجی در سامانه یکپارچه را دریافت کردند.
در حال حاضر بخشی از این ۳۳ هزار نفر خودروی ثبت‌نامی‌شان را تحویل گرفته‌اند و برخی دیگر در انتظار تحویل هستند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا