خودرو

افزایش سنگین قیمت تاکسی سمند / سورن ۱۲۰ میلیون تومان گران شد!

مدیرعامل اتحادیه حمل و نقل مسافر شهری کشور با اشاره به افزایش قیمت تاکسی سورن از ۳۶۲ میلیون به ۴۸۰ میلیون تومان، این افزایش قیمت را غیرقابل قبول دانست.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، مرتضی ضامنی با اشاره به افزایش قیمت تاکسی سورن، این افزایش قیمت غیرمنطقی و غیرقابل قبول دانست که و سد راه نوسازی ناوگان فرسوده تاکسی می‌شود.
وی گفت: این افزایش قیمت، به ضرر رانندگان تاکسی و مردم خواهد بود. رانندگان تاکسی با این قیمت، توان خرید تاکسی سورن را ندارند و نوسازی تاکسی‌های فرسوده، برایشان بسیار دشوار شده است و این افزایش قیمت تاکسی سورن منجر به افزایش کرایه تاکسی هم خواهد شد.
مدیر عامل اتحادیه حمل و نقل مسافر شهری کشور ادامه داد: افزایش قیمت، در حالی اتفاق افتاده است که بسیاری از رانندگان تاکسی در انتظار نوسازی تاکسی‌های فرسوده خود بودند. اما با افزایش ناگهانی قیمت تاکسی سورن، این امیدواری به ناامیدی تبدیل شده است.
ضامنی با بیان اینکه دولت آقای رئیسی در راستای حل مشکلات معیشتی مردم گام‌های بلندی برداشته است، گفت: از دولت و مسئولان انتظار می‌رود که به این موضوع رسیدگی کنند و برای حل این مشکل، چاره‌ای اساسی بیندیشند.
وی بیان کرد: این افزایش قیمت، به ضرر رانندگان تاکسی، مردم و کل جامعه خواهد بود و افزایش کرایه تاکسی به کاهش تقاضا برای سفر با تاکسی و افزایش آلودگی هوا منجر خواهد شد.
ضامنی در پایان گفت: با توجه به اینکه نیاز حوزه تاکسیرانی کمتر از یک درصد تولید شرکت خودروساز است، این مجموعه باید به اجرای مسئولیت‌های اجتماعی خود و در راستای حمایت از حوزه حمل و نقل عمومی شهری در تصمیم خود تجدید نظر کند و قیمت تاکسی سورن را به قیمت قبلی بازگرداند. این کار، به نفع رانندگان تاکسی، مردم و کل جامعه خواهد بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا