خودرو

افزایش چراغ خاموش قیمت ۲ خودرو/ شرط عجیبی که ایران خودرو برای متقاضیان گذاشت

اقتصادنیوز: ایران خودرو قیمت دو محصول دیگر خود را به روزرسانی کرد.
به گزارش اقتصادنیوز، قیمت جدید دو عضو دیگر خانواده هایما به روزرسانی شد تا چهار محصول این خانواده خودرویی قیمت های جدید را به خود ببینند.
ایران خودرویی ها قیمت جدید هایما S7 را حدود یک میلیارد و ۸۳ میلیون تومان تعیین کردند. همچنین این خودروساز قیمت جدید هایما S5 را حول و حوش یک میلیارد و ۵۳ میلیون تومان اعلام کرد.
پیش از این متقاضیان هایما S7  می توانستند این خودروی SUV (شاسی بلند) را با قیمت حدود یک میلیارد و هشت میلیون تومان از کارخانه خریداری کنند.
قیمت پیشین هایما S5 نیز نزدیک به ۹۹۲ میلیون تومان بود. رشد قیمت دو عضو خانواده هایما بی ارتباط به افزایش هزینه گواهی اسقاط مورد نیاز برای شماره گذاری این خودروها نیست. افزایش قیمت گواهی اسقاط سبب شده تا آبی های جاده مخصوص مجبور شوند قیمت چهار محصول مونتاژی خود را بالا ببرند.

قیمت های جدید دو عضو خانواده هایما در جدیدترین طرح فروش فوق العاده آبی های جاده مخصوص ویژه متقاضیانی که پیش تر برای این دو خودرو در سامانه یکپارچه نام نویسی کردند، اعمال می شود.
ایران خودرو به متقاضیانی که نوبت تحویل هایما S7 و هایما S5 اعلام شده و برای آنها پیامک ارسال شده خبر داده که باید خودروی مورد نظر خود را با قیمت های جدید خریداری کنند.
آن طور که خودروساز ساکن کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص اعلام کرده متقاضیان می توانند در بازه ۱۰ روزه نسبت به تکمیل وجه اقدام کنند.
مدیران ایران خودرو پیش از این قیمت دو عضو دیگر خانواده هایما را اعلام کرده بودند. هایما X7 با قیمت یک میلیارد و ۵۴۷ میلیون تومان برای متقاضیان فاکتور می شود.
قیمت کارخانه ای هایما S8 نیز تا حوالی یک میلیارد و ۲۷۸ میلیون تومان بالا آمده است.
افزایش قیمت کارخانه ای اثر مستقیمی روی قیمت های بازاری دارد. بنابراین پیش بینی می شود قیمت بازاری دو عضو خانواده هایما که به تازگی با افزایش قیمت کارخانه ای روبرو شدند نیز در بازار روند صعودی به خود بگیرد. به نظر می رسد پیش از حضور مدل های ۱۴۰۳ هایما S7 و هایما S5 در بازار، فروشندگان نسبت به اصلاح قیمت خودروهای در اختیار خود اقدام کنند. افزایش قیمت خانواده هایما می تواند روی قیمت سایر محصولات مونتاژی نیز اثر گذاشته و نمودار قیمت آنها را نیز صعود کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا