خودرو

ایران خودرو دیزل در سال ۱۴۰۲ چند دستگاه خودرو تولید کرده است؟ + جدول


شرکت ایران خودرو دیزل در سال ۱۴۰۲ موفق به ثبت رکورد جدید تولید سالانه در تاریخ ۶۴ ساله خود شد. این شرکت در سال گذشته با تولید بیش از ۱۸ هزار دستگاه انواع محصولات تجاری، رکورد قبلی تولید سالانه را شکست.
محمدحسن محمدزاده، مدیرعامل ایران خودرو دیزل، این موفقیت را مرهون تلاش و زحمات تمامی کارکنان به ویژه مدیرعامل سابق شرکت دانست. وی با اشاره به رقم تولید ۱۸ هزار و ۵۸ دستگاه در سال ۱۴۰۲، گفت که این میزان شامل ۶۶۷۲ دستگاه انواع کامیون باری و کمپرسی، ۳۹۶۰ دستگاه انواع کامیون کشنده، ۱۴۴۸ دستگاه کامیونت، ۵۰۰ دستگاه انواع اتوبوس، ۲۳۵۲ دستگاه ون و ۳۱۲۶ دستگاه انواع وانت پیکاپ است.
محمدزاده افزود که با تولید نزدیک به پنج برابری محصول کامیونت نسبت به سال گذشته، رکورد جدید تولید این محصول به ثبت رسیده و در عین حال در دو محصول ون و پیکاپ نیز شاهد ثبت دو رکورد تولید جدید هستیم.

در بخش فروش نیز، ایران خودرو دیزل در سال ۱۴۰۲ هفت رکورد جدید را به ثبت رساند که شامل رکورد فروش خالص تاریخ، رکورد جذب نقدینگی، رکورد تحویل ماهانه، رکورد تحویل سالانه، رکورد تعداد اخذ پلاک و رکورد سهم فروش خالص نمایندگی‌های شرکت می‌شود. آمار تحویل ماهانه این شرکت در دی‌ماه به رقم بی‌سابقه ۲۳۳۰ دستگاه رسید و تا پایان سال، تعداد تحویل از ۱۷ هزار دستگاه عبور کرد.
با توجه به برنامه تولید ۲۴ هزار دستگاهی در سال ۱۴۰۳ و تامین و برنامه‌ریزی انجام شده، ایران خودرو دیزل به دنبال محقق کردن آن و ثبت رکورد جدید تولید سالانه در سال آینده خواهد بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا