خودرو

بازگشایی سامانه یکپارچه خودرو به مدت ۳ روز

سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی از عصر امروز (چهارشنبه ٩ اسفند ماه) با عرضه ١٢ مدل خودرو…
سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی از عصر امروز (چهارشنبه ٩ اسفند ماه) با عرضه ١٢ مدل خودرو برای صرفاً متقاضیان مرحله اول (ثبت‌نامی‌های اسفند ماه سال گذشته) به مدت سه روز بازگشایی شد.
به گزارش ایسنا، متقاضیان خودروهای وارداتی که در مرحله اول ثبت‌نام‌ این خودروها در اسفند ماه سال گذشته با بلوکه کردن ۵۰۰ میلیون تومان در حساب وکالتی خود ثبت‌نام کرده و نوبت‌دهی شده بودند، از عصر امروز (چهارشنبه ٩ اسفند ماه) تا پایان روز شنبه (١٢ اسفند ماه) فرصت خواهند داشت تا از میان ١٢ مدل خودروی وارداتی عرضه شده در دوره، صرفاً یک خودرو خود انتخاب کنند.
تاکید می‌شود که در این مرحله از عرضه خودروهای وارداتی، هیچگونه ثبت‌نام جدیدی برای متقاضیان جدید در این مرحله انجام نمی‌شود و انتخاب خودرو در سامانه تنها ویژه ثبت‌نام کنندگان مرحله اول است.
در این دور از عرضه خودروهای وارداتی پنج خودروی وارد شده‌ (توسط چهار شرکت‌ واردکننده) دارای قیمت قطعی در مبادی ورودی و همچنین پنج خودروی وارد شده‌ (توسط چهار شرکت)‌ دارای قیمت‌ علی‌الحساب در مبادی ورودی برای مشتریان عرضه شده است.
شایان ذکر است که قیمت‌ خودروها (قطعی و علی‌الحساب) قیمت پایه در مبادی ورودی است و هزینه‌ها و عوارض قانونی معمول پس از ترخیص، در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت‌ قطعی که مصوب خواهد شد، اضافه می‌شود.
همانطور که اشاره شد، تخصیص خودرو در این مرحله بر اساس رتبه ثبت‌نامی قبل متقاضی (نوبت‌دهی اولیه صورت گرفته) و اولویت انتخابی خودرو انجام می‌شود؛ آن دسته از متقاضیان خودروهای وارداتی که در مراحل قبل انتخاب خودرو انجام داده اما هنوز تخصصی به آن‌ها صورت نگرفته و در پورتال خود «عدم تخصیص» را مشاهده می‌کنند، در صورت تمایل می‌توانند در این مرحله، نسبت به ثبت‌نام یک خودرو از میان خودروهای ارائه شده در جداول فوق اقدام کنند.
پس از اعلام نتایج، پیامک واریز از سوی شرکت برای منتخبان ارسال خواهد شد و پس از آن، مشتریان  فرصت واریز خواهند داشت؛ عدم واریز وجه طی مدت تعیین شده، پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت‌بندی سامانه حذف می‌شود.
گفتنی است که با توجه به اینکه نوع فروش به صورت قطعی است، شرکت‌های واردکننده می‌بایست مطابق آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو، نسبت به تحویل خودرو با قیمت قطعی حداکثر ظرف یک ماه پس از تکمیل وجه، اقدام کنند؛ در صورت تاخیر در تحویل یا انصراف از خرید و… قراردادهای مذکور مشمول جرائم مندرج در آیین‌نامه خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا