خودرو

بازگشت خودروی محبوب متقاضیان به بازار/ توقف تولید منتفی شد؟

اقتصادنیوز: کراس اوور محبوب بازار خودرو که متقاضیان مدت‌ها چشم به راهش بودند به صورت قسطی به متقاضیان واگذار می‌شود.
به گزارش اقتصادنیوز،‌ جک S3 به صورت قسطی به مشتریان واگذار می شود. عرضه این خودروی کراس اوور در شرایطی که اخباری در ارتباط با توقف تولید جک S3 و جک S5 به گوش می‌رسید؛ سبب خوشحالی مشتاقان این خودرو شد. بررسی خبرنگار اقتصادنیوز از طرح های فروش کرمان موتور در چند وقت اخیر نشان می دهد که این خودروساز کرمانی نه در قالب فروش قسطی و نه در قالب فروش نقدی، برنامه ای برای واگذاری جک S3 و جک S5 به متقاضیان نداشت. سکوت مدیران کرمان موتور درباره این موضوع، این گمانه را مطرح می کند که دو خودروی یاد شده از گروه محصولات این خودروساز کرمانی خارج شده است.
اقتصادنیوز: شرکت بی‌وای‌دی چین در حال نهایی کردن قرارداد ساخت یک کارخانه بزرگ در ترکیه است تا بتواند خودروهای برقی خود را در این کشور تولید کند.
به نظر می رسد کرمان موتوری ها در سبد محصولاتی خود مشغول خانه تکانی هستند و تلاش می کنند تا محصولات جدید را جایگزین محصولات پیشین کنند. اما عرضه جک S3 تا حدی خیال متقاضیان را راحت کرد که این خودروی کراس اوور با قیمت کارخانه همچنان در دسترس آنها قرار دارد. البته این اتفاق برای جک S5 نیفتاده و هنوز کرمان موتوری ها این خودروی شاسی بلند (SUV) را در طرح فروشی در سال جاری عرضه نکرده و مشغول عمل به تعهداتی هستند که پیش تر برای خود ایجاد کردند.
متقاضیان جک S3 می توانند این محصول را به صورت اقساط در دو بازه زمانی ۱۸ ماهه و ۲۴ ماهه خریداری کنند. قیمت نهایی این خودروی محبوب در کارخانه حول و حوش ۹۳۰ میلیون تومان است. به گزارش اقتصادنیوز، مدیران فروش کرمان موتور پیش پرداخت در نظر گرفته شده برای این خودرو را ۷۰۰ میلیون تومان اعلام کردند.
متقاضیانی که قصد در اختیار گرفتن جک S3 را در بازه زمانی ۱۸ ماهه دارند باید هر سه ماه یکبار حساب خود را نزدیک به ۴۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان شارژ کنند. چنانچه بازه زمانی ۲۴ ماهه مدنظر متقاضیان باشد آنها باید هشت برگ چک هر یک به مبلغ حدود ۳۹ میلیون تومان را در اختیار مدیران فروش این خودروساز کرمانی قرار دهند. به گزارش اقتصادنیوز، تاریخ اولین چکی که مشتریان باید پاس کنند نیمه دی ۱۴۰۳ خواهد بود. کرمان موتوری ها متعهد شده اند که جک S3 عرضه شده را بعد از تکمیل پرونده و واریز پیش پرداخت از سوی متقاضیان در بازه زمانی ۹۰ روزه کاری برای آنها فاکتور کنند.
اگر این خودروساز به قول خود برای واگذاری این خودرو در موعد مقرر عمل نکرد ماهانه سه درصد از مبلغ پیش پرداخت را به حساب اعلامی مشتریان واریز می کند. براساس بررسی خبرنگار اقتصادنیوز، قیمت بازاری جک S3 نشان می دهد این خودرو با قیمتی حدود یک میلیارد و ۲۷۰ میلیون تومان داد و ستد می شود. فروش جک S3 به صورت قسطی از سوی کرمان موتوری ها می تواند روی قیمت بازاری این خودرو اثر گذاشته و قیمت آن را در بازار تا حدی کاهشی کند.
دیگر جک محبوب بازار یعنی جک S5 نیز با قیمتی حول و حوش یک میلیارد و ۶۱۰ میلیون تومان در بازار حاضر است. مدیران کرمان موتور جک S3 را در سه رنگ سفید، مشکی و خاکستری طوسی روشن متالیک در دسترس مشتاقان این خودرو قرار داده اند.
مشتریان از ۱۶ تیر ۱۴۰۳ (دیروز) تا ۲۴ تیر سال جاری (یکشنبه آینده) می توانند با مراجعه به سایت کرمان موتور و نمایندگی های این خودروساز نسبت به خریداری جک S3 اقدام کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا