خودرو

با این ابرخودرو در ۱۹ ثانیه تا ۴۰۰ کیلومتر سرعت بگیرید!

دنیای رکوردشکنی ابر خودرو‌ها هر روز بزرگ‌تر و جذاب‌تر شده و بزرگان و پرچم‌داران قدرت و سرعت برای به دست آوردن بهترین عناوین جهان با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.
کونیخزگ، ابرخودروساز معروف سوئدی اعلام کرد که یک دستگاه ابرخودروی جسکو توانست در تست روی باند فرودگاه، طی ۲۷٫۸۳ ثانیه از سرعت صفر به ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و دوباره متوقف شود. شتاب‌گیری ۱۹ ثانیه و ترمزگیری حدود ۹ ثانیه طول کشیده است. بخوانید… (تصاویر) استلاتو اس ۹: آیا هواوی بهتر از اس-کلاس و سری ۷ می‌شود؟! خودرو‌های وارداتی صفر با اشکالات اساسی؛ چرا حواشی تمام نمی‌شود؟ خودرو‌های برقی جدید فورد به میدان می‌آیند
به گزارش خبرآنلاین، دنیای رکوردشکنی ابر خودرو‌ها هر روز بزرگ‌تر و جذاب‌تر شده و بزرگان و پرچم‌داران قدرت و سرعت برای به دست آوردن بهترین عناوین جهان با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. اخیراً خودروساز قدرتمند کونیخزگ به رکوردی جدید و حیرت‌برانگیز دست یافته است.
کونیخزگ (به غلط مصطلح کونیگزک) روز دوشنبه اعلام کرد که مدل جسکو توانسته در ۲۷٫۸۳ ثانیه از سرعت صفر به ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت و دوباره به صفر برسد. این اعداد، رکورد قدیمی ثبت شده در سال ۲۰۲۳ را که متعلق به کونیگزگ رگرا بود، جابجا کرده است.
این خودرو همچنین رکورد سریع‌ترین خودروی تولیدی با سرعت ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت را در زمان شتاب‌گیری ۱۸٫۸۲ ثانیه را ثبت کرده است. در مجموع چهار رکورد توسط راننده آزمایشی این شرکت یعنی مارکوس لوند در فرودگاهی در اوربرو سوئد، در روز پنجشنبه ۲۷ ژوئن به دست آمد.
جسکو یکی از قدرتمندترین ابرخودرو‌های روی زمین است. موتور ۵.۰ لیتری توئین توربو V-۸ آن ۱۶۰۰ اسب بخار قدرت را با بنزین E ۸۵ تولید می‌کند. این خودرو از جعبه‌دنده نه سرعته که از هفت کلاچ برای تعویض‌های فوق‌سریع بهره می‌برد، استفاده می‌کند.
نسخه Absolut که در این رکوردگیری از آن استفاده شد، از یک بال بزرگ و نیروی رو به پایین اجتناب می‌کند. در حالی که این رکورد مطمئناً چشمگیر است، بنیان‌گذار این شرکت کریستین ون کونیگزگ ادعا می‌کند که جسکو ابسولوت در صورت داشتن شرایط کافی می‌تواند به سرعت ۵۳۰ کیلومتر بر ساعت برسد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا