خودرو

بیماری ایران‌خودرو و سایپا گریبان تسلا را گرفت!

پس از گزارش های متعدد از نقص خودروهای داخلی حال تسلا خبر می‌دهد که به‌دلیل نقص پدال گاز، تحویل خودرو سایبرتراک را به‌طور موقتی متوقف کرد.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ظاهراً تسلا تحویل خودروهای سایبرتراک را به‌دلیل مشکلات موجود در پدال گاز آن‌ها متوقف کرده است. این مشکل ممکن است به جداشدن پوشش پدال گاز و گیرکردن آن منجر شود و درنتیجه، مشکل شتاب ناخواسته و حتی تصادف به‌بار بیاورد.
ویدئویی در ایکس مالک سایبرتراک را نشان می‌دهد که متوجه جداشدن روکش پدال گاز خود شده است. درحالی‌که مالک خودرو در حال رانندگی بوده، این قطعه‌ی فلزی در قسمت جلویی فضای پای راننده گیر کرده است. در این شرایط، مالک سعی کرده سرعت ماشین را سریع کم کند.
مالک سایبرتراک می‌گوید هر بار که ترمز را رها کرده، دوباره خودرو شتاب گرفته است. بنابراین، او خودرو را در دنده‌ی پارک قرار داده و آن را متوقف کرده است. بعد از توقف خودرو، مالک دلیل این حادثه را تکه‌ای فلزی که از پدال گاز جدا شده بود، اعلام کرد.

این اتفاق نقص آشکار ایمنی است که به‌راحتی می‌تواند به تصادف منجر شود. خودرو سایبرتراک می‌تواند در حدود ۳ ثانیه از ۰ به ۶۰ مایل‌برساعت (۹۶ کیلومتربرساعت) شتاب بگیرد؛ بنابراین، هرگونه نقص فنی در این خودرو می‌تواند فاجعه‌بار باشد.
پس از این گزارش، تسلا تحویل خودروهای سایبرتراک را برای برطرف‌کردن مشکل روکش پدال گاز متوقف کرد. این شرکت قصد دارد تحویل‌ها را از ۲۰ آوریل (۱ اردیبهشت) از سر بگیرد و به مشتریانی که منتظر تحویل خودروهای خود هستند، اطلاع داده است که شرکت در زمان مناسب برای تنظیم مجدد قرار تحویل با آن‌ها تماس خواهد گرفت.
سایبرتراک تاکنون با مشکلات زیادی ازجمله شکاف‌های بزرگ در بدنه‌ی خودرو، شیشه‌ی ضدگلوله‌ی ترک‌خورده، خرابی دکمه‌های فرمان و فولاد ضدزنگ کثیف مواجه بوده است؛ ولی این شرایط را می‌توان به پای نسل اول بودن این خودرو برقی گذاشت.
۲۲۷۲۲۷

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا