خودرو

(تصاویر) این روستا هر سال زیر برف دفن می‌شود

این روز‌ها که فصل بهار در سراسر ترکیه تجربه می‌شود، خانه‌ها، انبار‌ها و وسایل نقلیه روستایی در استان قارص ترکیه به دلیل بارش سنگین برف در هفته‌های گذشته مدفون شدند.
فرارو- اهالی روستای هاندره در ارتفاع ۲۳۵۰ متری در منطقه ساری‌قمیش در استان قارص ترکیه که یکی از مرتفع‌ترین سکونتگاه‌های ترکیه است، در روستای برف گرفته خود امیدوارانه منتظر بهار هستند.
به گزارش فرارو، روستای هاندره با ۴۵ خانه در احاطه درختان کاج در ارتفاع ۲۳۵۰ متری یکی از آبادی‌هایی است که زمستان‌های آن بسیار سخت است.
در روستایی که بیشتر ایام سال زیر برف است دمای هوا در دی و بهمن گهگاه به ۲۵ تا ۳۰ درجه زیر صفر می‌رسد.
این روز‌ها که فصل بهار در سراسر ترکیه تجربه می‌شود، خانه ها، انبار‌ها و وسایل نقلیه این روستا در منطقه آناتولی شرقی به دلیل بارش سنگین برف در هفته‌های گذشته مدفون شدند.
مردم ساکن در روستای هاندره که عمق برف در آن به ۲ متر می‌رسد، تلاش می‌کنند تا برف انباشته شده در جلوی منازل و پشت‌بام‌ها را پاکسازی کنند.
ابراهیم یکی از اهالی روستا گفت که زمستان سنگینی در روستا بود. او گفت: تقریباً از آبان ماه در روستای ما برف شروع به باریدن می‌کند و برف ۷ تا ۸ ماه در روستا می‌ماند.
وی با بیان اینکه برف سنگین زندگی را تحت تاثیر قرار می‌دهد، افزود: دیگر جایی برای ریختن برف باقی نمانده است.
مهمت کاباک دیگر ساکن روستا هم با بیان اینکه این روستا بارندگی بیش از حد داشته است، گفت: امسال بیشترین برف در اینجا باریده است، بیش از نیمی از سال زیر برف هستیم، از آنجایی که این منطقه برفی است، هر سال به همین منوال است، اما امسال برف بیشتر بارید، هر کجا را که نگاه می‌کنید، سفید است، در حال حاضر ۲ متر برف باریده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا