خودرو

تولید پژو پارس تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟

در شرایطی که سال گذشته، زمانی برای توقف تولید پژو پارس مقرر شده بود، اخیرا خبر از صدور مجوز جدیدی برای از سرگیری تولید این خودرو رسیده است.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از گجت نیوز، در مهم‌ترین اخبار خودرو در سال ۱۴۰۲، مقرر شده بود که تولید خودرو پژو پارس به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین محصولات ایران خودرو، تا پایان اسفندماه متوقف شود؛ اما با وجود اختلاف نظر استاندارد و ایران خودرو، تجمع و اعتراض حواله‌داران این خودرو نهایتا به صدور مجوز تولید مجدد آن منجر شد. البته بررسی‌ها نشان می‌دهد که پارس‌های تولیدی در سال ۱۴۰۳ قرار است به استانداردهای ۸۵گانه مجهز باشند؛ مسئله‌ای که می‌تواند منجر به افزایش قیمت آن‌ها شود.

بنا بر اعلام گروه صنعتی ایران خودرو، بر اساس مجوز صادره در ۲۷ اسفند ۱۴۰۲، تولید پارس در سال ۱۴۰۳ برای آن دسته از متقاضیانی که از طریق سامانه یکپارچه تخصیص خودرو ثبت‌نام کرده‌اند، از سرگرفته خواهد شد. آن‌طور که این شرکت اعلام کرده، فراخوان این افراد آغاز شده و تا بعد از تعطیلات نوروز ۱۴۰۳ نیز بر اساس اولویت متقاضیان ادامه خواهد داشت.
ایران خودرو پیش از این نیز اعلام کرده بود که مجوز لازم از مراجع مربوطه برای تولید پژو پارس در بهار ۱۴۰۳ اخذ شده و با توجه به سفارش قطعات لازم، فرآیند تولید این خودرو با حداکثر ظرفیت ممکن در خطوط تولید این شرکت در نخستین روزهای ۱۴۰۳ از سر گرفته شده است. البته با توجه به آنچه ایران خودرو اعلام کرده، پژو پارس‌های تولید شده در بهار ۱۴۰۳ با استانداردهای ۸۵گانه از راه می‌رسند. با این وصف، انتظار می‌رود پارس‌های جدید با برخورداری از سیستم کنترل پایداری و پایش فشار باد، حدودا ۱۵۰ میلیون گران‌تر از پارس‌های قبلی باشند. این یعنی متقاضیان باید خود را برای پرداخت مبلغ حدودا ۴۵۰ میلیون تومانی برای پژو پارس جدید آماده کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا