خودرو

تیبا؛ خودرویی که دیگر اقتصادی نیست!/ یک قدم تا ۴۰۰ میلیون تومان+ نمودار

اقتصادنیوز: تیبا را می‌توان در کنار پراید، اقتصادی‌ترین خودرو در بازار دانست. این خودرو در زمان ورود به بازار با توجه به قیمت مناسب، نظر خریداران را به خود جلب کرد و با وجود توقف تولید، همچنان شاهد عرضه مدل صفر آن در بازار هستیم.
به گزارش اقتصادنیوز؛ تیبا در دو مدل هاچ‌بک و صندوقدار با تیپ‌های مختلف به بازار عرضه می‌شود. بررسی بازار نشان می‌دهد که قیمت دو خودرو «تیبا هاچ‌بک EX» و «تیبا صندوقدار SX» از نیمه مهر تا نیمه اسفند ۱۴۰۲ افزایش یافته است.
روند تغییر قیمت خودروهای اقتصادی دربازه زمانی مورد بررسی چگونه بوده است؟ آیا تغییرات قیمتی این سال موجب شد تا این خودروها از رده خودروهای اقتصادی خارج شوند.
بررسی بازار خودرو نشان می‌دهد که از نیمه مهر تا نیمه اسفند ۱۴۰۲، قیمت «تیبا» که به عنوان یک خودروی اقتصادی و ارزان قیمت شناخته می‌شد، به طور قابل‌توجهی افزایش یافته و به سطح قیمت خودروهای میان قیمت رسیده است.  در حال حاضر، خانواده تیبا تنها خودروهایی در بازار ایران هستند که قیمت آن‌ها یک گام با کانال ۴۰۰ میلیون تومان فاصله دارد و فعالان اقتصادی معتقدند در روزهای باقی مانده تا پایان سال برخی از مدل‌ها تیبا وارد کانال ۴۰۰ میلیون خواهد شد.
بررسی بازار نشان می‌دهد که قیمت «تیبا صندوقدار» در بازه زمانی مورد بررسی، ۱۹.۵ درصد افزایش یافته است. این خودرو در نیمه مهرماه ۳۳۲ میلیون تومان قیمت داشت، اما در نیمه اسفند ماه به ۳۹۷ میلیون تومان رسید. به عبارت دیگر، قیمت تیبا صندوقدار در این مدت ۶۵ میلیون تومان افزایش یافته است.
قیمت «تیبا ۲ معمولی» هم در این مدت رشد ۴۹ میلیونی داشته است. تیبا۲ معمولی در نیمه فرودین ماه در بازار ۳۳۸ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود، اما قیمت این خودرو در نیمه اسفند به  ۳۸۷ میلیون تومان رسید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا