خودرو

«تیبا هاچبک» وارد کانال ۴۰۰ میلیونی‌ها شد+ جدول قیمت

اقتصادنیوز: رکوردشکنی قیمتی در بازار خودرو همچنان ادامه دارد. با نزدیک شدن به روزهای پایان سال هرچند انتظار می‌رفت بازار خودرو شکل و شمایلی افزایشی به خود گیرد، اما ارزیابی‌ها نشان می‌دهد این رشد در برخی خودروها نمود بیشتری دارد.
به گزارش اقتصادنیوز؛ به گفته فعالان بازار خودرو نوسانات نرخ ارز یکی از مهم‌ترین عوامل افزایش قیمت خودرو در ایران است. از سوی دیگر افزایش تقاضا هم با نزدیک شدن به پایان سال بر قیمت پرطرفدارهای داخلی اثرگذار بوده و با توجه به کاهش تولید خودروسازان کاهش عرضه از سوی خودروسازان هم بر رشد برخی از خودروهای داخلی اثرگذار بوده است.
بررسی بازار نشان می‌دهد امروز برخی از خودروهای داخلی رشد عجیب قیمت را تجربه کرده‌اند، برخی بدون تغییر قیمت مانده‌اند و برخی افت قیمت داشته‌اند؛ روندی که از سردگمی قیمتی در بازار خودروهای داخلی حکایت دارد.
ارزیابی‌ها نشان می‌دهد امروز نرخ دلار هم نوسان کاهشی داشته است و این عامل هم می‌تواند بر بازار خودرو اثرگذار باشد.
در میان پرطرفدارهای ایران خودرو امروز «هایماS8» رکوردشکن قیمت در بازار بود و افزایشی ۶۰ میلیونی را تجربه کرد. در میان محصولات سایپا هم امروز ‌ «تیبا هاچبک EX»  هم در بازار با افزایش ۸ میلیونی وارد کانال ۴۰۰ میلیونی‌ها شد.
در میان محصولات ایران خودرو قیمت خودروهای «پژو۲۰۷ دنده‌ای»، «هایماS8»، «تارا اتوماتV2»  «پژو ۲۰۶ دنده‌ای»، «دنا پلاس ۶ دنده توربو» و «دنا پلاس توربو اتوماتAT » مورد ارزیابی قرار گرفت.
براساس اطلاعات قیمتی کارنامه، در بازار و نسبت آخرین روز هفته گذشته «پژو ۲۰۶ دنده‌ای» ۵۹۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و تغییر قیمت نداشت. اما «هایما S8» امروز با افزایش ۶۰ میلیونی در میان پرطرفدارهای داخلی رکوردشکنی کرد و ۲ میلیارد و ۶۰ میلیون در بازار قیمت خورد. ارزیابی بازار همچنین نشان می‌دهد در میان ایران خودرویی‌ها «تارا اتوماتV2» هم رشدی ۸ میلیونی داشت و ۹۴۰ میلیون قیمت‌گذاری شد.
از سوی دیگر بررسی‌ها نشان می‌دهد در میان پرطرفدارهای ایران خودرو امروز خانواده دنا کاهش قیمت داشت و با این شرایط «دنا پلاس ۶ دنده توربو» ۹۰۴ میلیون تومان قیمت خورد و افت ۵ میلیونی داشت و «دنا پلاس توربو اتومات» هم با کاهش ۳ میلیونی در بازار ۹۸۰ میلیون تومانی شد. بررسی‌‌ها همچنین نشان می‌دهد امروز «پژو ۲۰۷ دنده‌ای» هم در بازار ۷۴۹ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد تغییر قیمت نداشت.

در میان محصولات سایپا قیمت خودروهای «شاهینG»، «تیبا صندوقدارSX»، «تیبا هاچ‌بکEX»، «کوییک دنده‌ایR»، «کوییک دنده‌ایS» و «ساینا دنده‌ایS» مورد ارزیابی قرار گرفتند.
براساس ارزیابی قیمت‌ها، «شاهینG» در بازار ۷۳۱ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و رشد یک میلیون تومانی داشت. ارزیابی بازار همچنین نشان می‌دهد در میان خانواده کوییک امروز شاهد کاهش قیمت بودیم و «کوییک‌R دنده‌ای» با افت یک میلیونی در بازار ۴۲۸ میلیون تومان قیمت خورد و «کوییک دنده‌ایS» هم در بازار با کاهش ۳ میلیون تومانی ۴۱۸ میلیون تومانی شد. اما در میان خانواده تیبا امروز رشد قیمت داشتند و با این شرایط «تیبا صندوق‌دار» امروز ۳۹۵ میلیون تومان قیمت خورد و و رشدی ۸ میلیونی را تجربه کرد و «تیبا هاچ بک EX» هم با افزایش ۸ میلیونی وارد کانال ۴۰۰ میلیونی‌ها شد و ۴۰۵ میلیون تومان قیمت خورد. بررسی بازار همچنین نشان می‌دهد «ساینا دنده‌ای S» هم بدون تغییر در بازار ۴۲۰ میلیون تومانی ماند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا