خودرو

تیگو ۷ پرومکس با گیربکس هشت سرعته اتوماتیک به بازار می‌آید


مدیران‌خودرو طی نیمه دوم سال ۱۴۰۲، از محصول جدید خود یعنی فونیکس تیگو ۷ پرومکس رونمایی کرد. این خودرو نسخه جدیدی از خانواده تیگو ۷ به شمار می‌آید که به واسطه موتور قوی‌تر ۱.۶ لیتری و همچنین آپشن‌های بیشتر، نسبت به تیگو ۷ پرو متمایز شده است. نسخه رونمایی شده از تیگو ۷ پرومکس در ایران و سایر بازارهای صادراتی به گیربکس دوکلاچه مجهز بود اما در همین حال، نسخه جدیدی از این خودرو برای بازار چین با گیربکس هشت سرعته اتوماتیک معرفی شده است.
براساس گزارش خبرگزاری‌های چینی و روسی، تیگو ۷ پرومکس با گیربکس هشت سرعته اتوماتیک اکنون تست‌های جاده‌ای خود را در چین طراحی می‌کند. البته مشتریان چینی قادر هستند تا این خودرو را علاوه بر موتور ۱.۶ لیتری، با موتور ۱.۵ لیتری نیز سفارش دهند. چری برای متمایز کردن این نسخه نسبت به دیگر تیپ‌های تیگو ۷ پرو یا پرومکس، از المان‌های ظاهری استفاده کرده است. آرم‌های T‌ شکل روی گلگیرهای جلو، اسپویلر بزرگ درب عقب، چراغ‌های LED و جایگزینی حروف انگلیسی با لوگو بخشی از این تغییرات هستند. فضای داخلی نسخه جدید تیگو ۷ پرومکس نیز به آریزو ۸ و تیگو ۸ پرومکس شباهت بیشتری پیدا کرده است.

توسعه و تولید گیربکس هشت سرعته جدید چری را شرکت Anhui Fuzhen Auto Power Systemبرعهده دارد. این شرکت از سال ۲۰۲۲ مسئولیت یافت تا گیربکس‌های جدیدی را برای استفاده در خودروهای چری تولید کند. دفتر مرکزی این شرکت نیز همانند چری، در شهر ووهو واقع شده است. در حال حاضر چری از گیربکس‌های اتوماتیک آیسین برای مدل‌های پرچمدار خود نظیر تیگو ۸ پرومکس و خودروهای اکسید (اکستریم در ایران) استفاده می‌کند. از این رو گیربکس‌های توسعه یافته چینی در مدل‌های میانی این شرکت نظیر تیگو ۷ پرومکس مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا