خودرو

جتور X70‌ پلاس فیس‌لیفت در چین معرفی شد، نسخه جدیدی از فیدلیتی پرستیژ


زیرشاخه چری یعنی جتور، این روزها در حال آماده‌سازی برای رونمایی از جتور X70 پلاس فیس‌لیفت است. تصاویر این خودرو مدتی پیش توسط وزارت صنعت چین منتشر شدند و اکنون در نمایشگاه خودرو پکن ۲۰۲۴، نخستین رونمایی رسمی از جتور X70‌ پلاس فیس‌لیفت صورت خواهد گرفت.
جتور X70‌ پلاس در واقع همان خودرویی است که ما در ایران با نام فیدلیتی پرستیژ می‌شناسیم. این خودرو مدتی کوتاه پس از معرفی، دستخوش تغییر چهره شده است تا با الگوهای طراحی مدرن همسو باشد. طراحی جتور X70‌ پلاس فیس‌لیفت اکنون به خودروهای برند Li Auto شباهت بسیاری دارد.
نمای جلوی جتور X70‌ پلاس در نسخه فیس‌لیفت به صورت کامل تغییر کرده است. چراغ‌های روشنایی اصلی اکنون به نواحی جانبی سپر منتقل شده‌اند و چراغ‌های اصلی روی کاپوت، اکنون به عنوان دی‌لایت عمل می‌کنند. تغییرات بخش عقب محدود هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به تزیینات کرومی جدید و لوله‌های اگزوز مستطیل شکل دوگانه اشاره کرد.

طراحی داخلی خودرو نیز به صورت محدود تغییراتی را تجربه کرده است. نمایشگر دوگانه جلوی راننده بزرگتر از مدل فعلی است. کنسول جلو به همراه دکمه‌های کنترلی سیستم‌های مختلف نیز اندکی تغییر کرده‌اند.
یکی از نکات جالب جتور X70‌ پلاس فیس‌لیفت، تغییر اندازه خودرو در نسخه‌های هفت نفره است. نسخه‌های پنج نفره جتور X70‌ پلاس اکنون ۲۷۲۰ میلیمتر فاصله بین‌محوری دارند، در حالی که این رقم برای نسخه‌های هفت نفره ۲۷۴۵ میلیمتر است. وزن خودرو در نسخه‌های ۷ نفره نیز اندکی بیشتر است و ۱.۶ تن تجاوز می‌کند. به نظر می‌رسد رینگ نسخه‌های ۷ نفره نیز ۲۰ اینچی باشد، در حالی که نسخه‌های ۵ نفره رینگ ۱۹ اینچی دارند. ایجاد تغییرات بیشتر برای جتور X70‌ پلاس فیس‌لیفت، مشتریان نسخه‌های ۵ و ۷ نفره را از یکدیگر متمایز می‌کند.
انتظار داریم تا جتور X70‌ پلاس فیس‌لیفت اوایل سال آینده میلادی در بازارهای صادراتی نظیر روسیه و ایران ظاهر شود. این خودرو در چین با موتور ۱.۵ لیتری توربوشارژر عرضه خواهد شد اما نسخه‌های صادراتی به موتور ۱.۶ لیتری توربوشارژر مجهز خواهند بود. این پیشرانه هم‌اکنون روی فیدلیتی پرستیژ نیز نصب شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا