خودرو

جزئیات تولید بنزین از متانولِ پتروشیمی‌ها

عصر خودرو- مدیر عامل شرکت صنایع ملی پتروشیمی گفت: برنامه داریم که پتروشیمی‌ها به‌جای صادرات، از متانول تولیدی با فرایند MTG بنزین تولید کنند.
به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایلنا، مرتضی شاهمیرزایی درباره جزئیات برنامه پتروشیمی‌ها برای تولید بنزین از متانول اظهار داشت: اکنون متانول تولیدی در کشور صادر می‌شود، بنابراین طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته بنا داریم به جای صادرات این محصول را تبدیل به محصول با ارزش افزوده بالاتری بنام بنزین کنیم.
وی افزود: برنامه‌ریزی لازم انجام شده و به هلدینگ‌ها؛ پیشنهادات و برنامه‌های لازم اعلام شده و سیاست وزارت نفت این است که مجتمع‌های تولیدکننده متانول همراهی بیشتری داشته باشند.
مدیر عامل شرکت صنایع ملی پتروشیمی با بیان اینکه خط تولید مجتمع‌های پتروشیمی تولیدکننده متانول به منظور تولید بنزین تغییری نخواهند داشت، گفت: ما با اجرای تسهیل‌گری در این حوزه در نظر داریم هلدینگ‌ها سرمایه‌گذاری کرده و ارزش افزوده بیشتری از متانول داشته باشند و از تولید ماده نیمه خام و محصول پایه به سمت زنجیره بروند.
وی این پروسه را راهکاری برای رفع ناترازی بنزین و پاسخ به افزایش تقاضا، دانست و گفت: در این برنامه پتروشیمی‌ها به‌جای صادرات، از متانول تولیدی با فرایند MTG بنزین تولید خواهند کرد.
شاهمیرزایی با بیان اینکه ظرفیت تولید متانول در کشور بالاست و زنجیره این محصول توسعه نیافته است، گفت: معافیت‌ها و مشوق‌هایی برای این واحدها در نظر گرفته شده و مراحل نهایی برنامه‌ریزی زیرساخت‌ها و سازوکارهای لازم برای سرمایه‌گذاری تولید بنزین از متانول انجام شده است.
وی یادآور شد: ما به لحاظ فناوری، دانش فنی، لایسنس، کاتالیست و سازندگان مشکل نداریم و برای این واحدهای تولیدی تخفیف خوراک نیز در نظر خواهیم گرفت.
دانلود با کیفیت

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا