خودرو

جییو ۰۷ ؛ یک سدان عالی از جیلی در آستانه ورود به بازار قرار دارد (+تصاویر)

با توجه  به تصاویر نمایشگاه، جییو ۰۷ یک سدان فست بک است که بدنه فوق العاده یکپارچه ای دارد. حتی دستگیره درب هم در نمایه جانبی قابل رویت نیست زیرا این درب ها از نوع بازشونده الکتریکی بدون دستگیره هستند.
عصر ایران- جییو برند خودروئی جوانی است که در کشور چین از ائتلاف جیلی و کمپانی فناورانه بایدو شکل گرفته است. جییو اوتو فعالیت خود را از مارس ۲۰۲۱ آغاز کرد و ابتدا با نام جیدو معرفی شد. در ابتدای کار سهم موتور جستجوی بایدو ۵۵ درصد بود اما پس از تغییر نام به جییو ، جیلی ۶۵ درصد سهام را به دست آورد و تبدیل به سهام دار اصلی شد.
بایدو مسئولیت بخش های فناورانه کار مانند نرم افزار، سنسورهای هوشمند، ارتباطات و فناوری خودران را برعهده دارد.
اولین خودرو جییو با نام ۰۱  معرفی شد که اینجا می توانید در رابطه با آن مطالعه کنید. خودرو دوم نام مشخصی نداشت اما همه از جییو ۰۲ صحبت می کردند که  این سدان کوپه را نیز در گروه  خودرو عصر ایران مورد اشاره قرار دادیم و جزئیاتش اینجا در دسترس قرار دارد.
اکنون و همزمان با برگزاری نمایشگاه بین المللی پکن، جییو با همان خودروئی که انتظار می رفت نام ۰۲ داشته باشد، در این رویداد شرکت کرد اما ظاهرا نام رسمی سدان جییو به ۰۷ تغییر یافته است.
با توجه  به تصاویر نمایشگاه، جییو ۰۷ یک سدان فست بک است که بدنه فوق العاده یکپارچه ای دارد. حتی دستگیره درب هم در نمایه جانبی قابل رویت نیست زیرا این درب ها از نوع بازشونده الکتریکی بدون دستگیره هستند.
در پروفایل دماغه نیز از هدلایت هوشمند تعاملی با الگوی Y شکل استفاده شده است. همین الگو در رابطه با نمای عقب نیز به شکلی جذاب تکرار شده و منظره ای یکپارچه را ایجاد کرده است. حضور یک بال فعال در این قسمت نیز از دیگر جاذبه های کار است که البته از نظر عملکردی نیز در شرایط ائروداینامیک خودرو اثرگذار است.

جالب است بدانید، جییو ۰۷ دارای ضریب درگ عالی ۰.۱۹۸Cd است که موفقیت طراحی آن را اثبات می کند.
این خودرو به انواع رادارها، سنسورها و دوربین های پیشرفته مجهزاست که بایدو برای آن تدارک دیده است. حضور این مجموعه امکان دستیابی به سطح پیشرفته ای از رانندگی خودران را فراهم می کند.
داخل کابین نیز به هیچ عنوان یک فضای معمولی یا تکراری نیست. جایگاه قرار گیری نمایشگر ۳۵.۶ اینچی با کیفیت ۶K نامتعارف و در وسط کنسول اصلی نشسته است. همین نمایشگر در جییو ۰۱ نیز استفاده شده است.
نورپردازی هوشمند به همراه فرمان نیم دایره از دیگر مواردی هستند که در این کابین جلب نظر می کنند.
در نمایشگاه پکن از همکاری جییو با کمپانی مطرح انویدیا صحبت شده تا نسل جدیدی از خودروهای هوشمند تولید و روانه بازار شود. انویدیا به نوعی مطرح ترین کمپانی جهان در زمینه تولید چیپ های هوشمند است.
جییو مجموعا ۳۵۰ هزار مرکز شارژ باتری در ۳۳۰ شهر چین فعال کرده و در این زمینه با برندهای نیو و زیکر همکاری دارد. این پشتیبانی گسترده نشان از آینده موفق و تداوم فعالیت های برند دارد.
اطلاعات رسمی درباره پیشرانه جییو ۰۷ منتشر نشده اما منابع خبری چینی می گویند: در بخش پیشرانه این خودرو مجهز به تریم تک و دو موتوره خواهد بود. نسخه ارزان تر از بسته باتری ۷۱.۴ کیلووات ساعت ال اف پی با تک موتور الکتریکی ۲۶۸ اسب بخاری استفاده می کند. نسخه دو موتور نیز از بسته باتری ۱۰۰ کیلووات ساعت نیکل منگنز کبالت با ۵۳۶ اسب بخار خروجی استفاده می کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا