خودرو

خودروهایی که از دسترس خریداران دور شدند/ رشد قیمت پرطرفدارهای ایران خودرو+ نمودار

اقتصادنیوز: بررسی روند قیمت سه خودروی پرطرفدار ایران‌خودرو در نیمه دوم سال ۱۴۰۲ نشان‌ از افزایش بیش از ۲۰ درصدی قیمت این خودروها دارد. این افزایش قیمت، دسترسی خریداران به این خودروها را سخت‌تر کرده است.
به گزارش اقتصادنیوز؛ ارزیابی بازار نشان دهنده آن است که «دنا پلاس توربو اتومات» دربازه زمانی مورد بررسی رشدی ۲۳.۲ درصدی، «دنا پلاس ۶ دنده توربو» رشد ۲۳.۲ درصدی و «تارا اتوماتV2» با رشد ۲۲.۱ درصد راهی بازار شدند.
خودروهای «دنا پلاس توربو اتومات»، «دنا پلاس ۶ دنده توربو» و «تارا اتومات V2» از جمله خودروهای محبوب ایران خودرو هستند که در بازه زمانی مورد بررسی، قیمت آن‌ها به بالای ۹۰۰ میلیون تومان رسید. بطوریکه «دنا پلاس ۶ دنده توربو» با این افزایش تنها یک گام تا میلیاردی شدن فاصله داشت.
بررسی بازار نشان می‌دهد که قیمت «دنا پلاس توربو اتومات» در بازه زمانی مورد بررسی با افزایش ۱۸۵ میلیون تومانی روبرو بوده است. این خودرو در نیمه مهرماه با قیمت ۷۹۵ میلیون تومان به فروش می‌رسید، اما در حال حاضر قیمت آن به ۹۸۰ میلیون تومان رسیده است.
اما روند قیمت «دنا پلاس ۶ دنده توربو» که یکی دیگر از خودروهای پرطرفدار در بازار محسوب می‌شود، در مدت زمان مورد بررسی از رشد قیمت بی‌نصیب نماند. براساس ارزیابی‌ها، این خودرو در این مدت با افزایش ۱۱۷ میلیون تومانی، از قیمت ۷۳۲ میلیون تومان در نیمه فروردین به ۸۴۹ میلیون تومان در حال حاضر رسیده است.

اما «تارا اتومات V2» که در ابتدای ورود به بازار با استقبال چندانی روبرو نشده بود، به مرور نظر خریداران را به خود جلب کرد و قیمت آن از ۷۵۵ میلیون تومان در نیمه دوم مهرماه به ۹۲۲ میلیون تومان در نیمه اسفند رسید.
با این شرایط می توان گفت خودروهای پرطرفدار ایران خودرو کارنامه گران قیمتی در مدت زمان مورد بررسی داشت و این امر موجب شد تا پرطرفدارهای ایران خودرو از کانال میان قیمت ها خارج شوند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا