خودرو

دانگ فنگ eπ ۰۰۸ ؛ سطح جدید شاسی بلند خودروساز چینی به بازار می آید (+تصاویر)

دانگ فنگ ۰۰۸ به طور خاص خانواده ها را مخاطب خود قرار داده و برپایه معماری کوانتوم توسعه یافته است. این فناوری ارائه خودروهای الکتریکی باکیفیت در محدوده قیمت ۲۰ تا ۳۵ هزار دلار را ممکن می سازد.
عصر ایران- دانگ فنگ eπ ۰۰۸ محصول جدید خودروساز چینی است که مدتی پیش به معرفی آن در گروه خودرو پرداختیم(اینجا)، اکنون تصاویر کامل این محصول همزمان با نمایشگاه بین المللی پکن منتشر شده که بهانه ای شد تا بار دیگر نگاهی به شاسی بلند جدید چینی داشته باشیم.
دانگ فنگ ۰۰۸ وارد فاز پیش فروش شده و قیمت آن از ۳۰ تا ۳۵ هزار دلار با توجه به تریم متغیر است. این خودرو در مدل های افزاینده برد حرکتی و الکتریکی خالص عرضه خواهد شد.
دانگ فنگ ۰۰۸ به طور خاص خانواده ها را مخاطب خود قرار داده و برپایه معماری کوانتوم توسعه یافته است. این فناوری ارائه خودروهای الکتریکی باکیفیت در محدوده قیمت ۲۰ تا ۳۵ هزار دلار را ممکن می سازد.
دانگ فنگ ۰۰۸ از منظر ابعاد برابر با ۵۰۰۲ میلیمتر در طول، ۱۹۷۲ میلیمتر در عرض و ۱۷۳۲ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز ۳۰۲۵ میلیمتر است. این ابعاد دانگ فنگ جدید را در محدوده میان سایز به بزرگ قرار می دهد. صندلی ها با جانمائی ۲+۲+۲ ارائه می شوند و یک سقف پانورامیک ۴.۹ متر مربعی لمینت دولایه زیبایی های کابین را دو چندان می کند.
شاخص ضریب درگ  ۰.۲۶۸Cd.برای ۰۰۸ ثبت شده است.
کابین دانگ فنگ ۰۰۸ یک فضای مینیمال و بسیار دوست داشتی است که در سه رنگ قابل سفارش است: بژ ، مشکی و قرمز.
دکمه های فیزیکی تا حد امکان در این کابین حذف شده اند. یک نمایشگر ۸.۸ اینچی پیش روی راننده قرار دارد و نمایشگر اصلی ۱۵.۶ اینچی دسترسی تنظیمات بخش های مختلف را در اختیار کاربر قرار می دهد.
علاوه بر این، یک آینه عقب دیجیتال ۹.۲ اینچی و نمایشگر ۱۵.۶ اینچی سرگرمی برای سرنشین های ردیف عقب در نظر گرفته شده است. از دیگر امکانات باید به سیستم صوتی با ۲۰ اسپیکر، صندلی های زرو گراویتی با ماساژور، یخچال قابل حمل و… اشاره کرد.
ظرفیت قسمت بار ۷۸۳ لیتر است.
در بخش پیشرانه، تریم الکتریکی به یک موتور ۲۶۸  اسب بخاری مجهز است. برد حرکتی این تریم ۶۳۶ کیلومتر است. بیشینه سرعت نیز ۱۸۰ کیلومتر برساعت گزارش شده است.
تریم افزاینده برد حرکتی به انجین ۱.۵ لیتری توربو به عنوان ژنراتور با ۱۴۵ اسب بخار خروجی و بازده گرمائی ۴۵.۱۸ درصد در هماهنگی با تک موتور الکتریکی مجهز است. برد حرکتی این تریم در حالت الکتریکی خالص ۲۱۰ کیلومتر است اما در سیکل ترکیبی این عدد به ۱۳۰۰ کیلومتر افزایش می یابد.
مشخصات باتری هنوز اعلام نشده است.
یکی از جذابیت های دانگ فنگ ۰۰۸، استفادهاز یک نمایشگر دیجیتال برای نمایش میزان شارژ باتری در نزدیکی ستون آخر اتاق است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا