خودرو

درآمد بالغ بر ۴ هزار میلیارد تومانی دولت از حقوق ورودی ماشین‌الات

عصر خودرو- حسب انتشار جزئیات بخش دوم لایحه بودجه سال جاری، درآمد دولت از حقوق ورودی ماشین‌آلات و تجهیزات صنعت، معدنی و کشاوری حدود ۴۵۹۰ میلیارد تومان (۴۵ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال) پیش‌بینی شده که ۳۱ درصد از مجموع کل مالیات بر واردات است.

به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، بعدازظهر امروز (شنبه ۲۵ فروردین ماه)، جزئیات بخش  دوم لایحه بودجه سال جاری که قرار است از فردا در کمیسیون تلفیق بررسی شود، منتشر شد.
گفتنی است که دولت برای سال جاری، بودجه را در دو بخش به مجلس تقدیم کرد؛ بخش اول شامل ماده­ واحده مشتمل بر احکام مورد نیاز برای اجرای بودجه کل کشور، سقف منابع بودجه عمومی دولت به تفکیک درآمدها و واگذاری دارایی­‌های سرمایه‌­ای و مالی و اجزای اصلی آن‌ها، ترازهای عملیاتی، سرمایه‌­ای و مالی بودجه عمومی دولت و فروض برآورد منابع و مصارف بودجه بود که اوایل آذر ماه سال گذشته، تقدیم مجلس شد اما کلیات آن در جلسه علنی ۲۱ آذر ۱۴۰۲ مورد بررسی قرار گرفت و رد شد؛ بنابراین دولت مجدداً کلیات لایحه بودجه را اصلاح کرد که در نهایت (کلیات لایحه اصلاحیه بودجه ۱۴۰۳) پس از بررسی مجدد در جلسه ۲۹ آذر ماه تصویب شد.
اما در نهایت بررسی بخش دوم لایحه بودجه ۱۴۰۳ به عمر سال ۱۴۰۲ نرسید؛ بنابراین با توجه به تصویب بخش اول، مجلس مجوزی به دولت داد تا (دولت) معطل بخش دوم بودجه نماند و بتواند دریافتی‌ها و پرداختی‌ها را به صورت علی‌الحساب انجام دهد.
بخش دوم لایحه بودجه ۱۴۰۳ شامل جداول تفصیلی ارقام بودجه در جلسه یکشنبه هفته گذشته (۱۹ فرودین) اعلام وصول شد و جلسات کمیسیون تلفیق برای بررسی بخش دوم لایحه بودجه ۱۴۰۳ از فردا (یکشنبه ۲۶ فروردین ماه) آغاز می‌شود.
برای مطالعه بخش دوم لایحه بودجه کل کشور شامل جداول تفصیلی مشتمل بر ارقام بودجه اینجا کلیک کنید.
درآمد بالغ بر ۴۰۰۰ میلیارد تومانی حاصل از حقوق ورودی ماشین‌آلات و تجهیزات
بر اساس جزئیات بخش دوم لایحه بودجه سال جاری، تقدیمی دولت به مجلس دولت در مجموع بالغ بر اخذ ۱۴ هزار و ۷۰۶ میلیارد تومان درآمد حاصل از واردات پیش‌بینی شده که ۴۵۹۰ میلیارد تومان (۴۵ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال) برای واردات ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی، معدنی و کشاورزی (موضوع ماده ۳ قانون جهش تولیددانش‌بنیان و بند پ ماده ۹۹ قانون برنامه پنج ساله هفتم پیشرفت) است.
گفتنی است که در بررسی جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۳ مصوب شده که به‌ منظور حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان به دولت اجازه داده شود تا حقوق گمرکی تمامی ماشین‌آلات را به دو درصد کاهش دهد.
دانلود با کیفیت

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا