خودرو

ربات انسان‌نمای چری که در آینده به ایران می‌آید/ عکس

کمپانی چری، مهمانان اجلاس خود را با معرفی یک ربات انسان مانند که با هوش مصنوعی هدایت می‌شود، متحیر کرد. طبق شنیده‌ها، این ربات قرار است در آینده و در شوروم‌های مدیران خودرو در ایران حضور یابد.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این ربات که Mornine نام دارد، دارای طراحی بسیار بیومیمتیک برای تقلید شکل و حرکت انسان است. این ربات توسط چری و با همکاری Aimoga، یک شرکت فناوری متخصص در رباتیک و هوش مصنوعی طراحی شده است.
مورنین با وزن ۵۵ کیلوگرمی و قد ۱۶۶ سانتی‌متری، دارای یک چهره انسان مانند ساخته‌شده از سیلیکون واقعی است که می‌تواند حرکت کند و ماهیچه‌های دهان و صورت انسان را تقلید کند. این ربات مجهز به مدل زبانی بزرگ (LLM) بوده و به این معنی است که مورنین می‌تواند به سؤالات پاسخ دهد، به دستورالعمل‌ها واکنش دهد و به روشی طبیعی و انسانی به مردم کمک کند. مورنین می‌تواند با حداکثر سرعت پنج کیلومتر بر ساعت حرکت کند.
برای چری، ربات انسان‌نمای جدید صرفاً نمایشی از قابلیت‌های مهندسی آن نیست. چری این ربات را به‌عنوان یک طیف مدل جدید می‌بیند که می‌تواند نیازهای طیف جدیدی از مشتریان را برآورده کند. به‌عنوان‌مثال، مورنین می‌تواند به‌عنوان یک راهنما، فروشنده، مسئول پذیرش یا حتی به‌عنوان یک مراقب، راهنما، دستیار خانگی و پرستار عمل کند.

به گفته این شرکت، Mornine توانایی‌های خود را در سه مرحله مجزا توسعه خواهد داد؛ در مرحله اول مورنین به‌عنوان یک ارائه‌دهنده اطلاعات عمل می‌کند. در این مرحله، ربات برای پاسخ به سؤالات و ارائه اطلاعات با مشتریان تعامل خواهد داشت. در حین ارائه این سرویس، ربات به‌طور فزاینده‌ای یاد می‌گیرد که چگونه با انسان‌ها تعامل کند و لهجه‌های مختلف، سبک‌های مکالمه و نیازهای معمول مشتریان را بیاموزد.
در مرحله دوم، مورنین به سمت استفاده بیشتر از قابلیت‌های پیشرفته‌اش مانند تشخیص بصری و ناوبری خودکار پیشرفت خواهد کرد. این قابلیت‌ها شامل راه رفتن با مشتریان برای کمک به آن‌ها و حتی کمک به آن‌ها در انجام کارهای خاص است.
مورنین در سومین و آخرین مرحله توسعه خود از آموخته‌هایش برای تبدیل‌شدن به یک دستیار شایسته برای صاحبان انسانی خود استفاده خواهد کرد. این موضوع می‌تواند شامل خدماتی مانند مراقبت و آموزش کودک، کمک به مشتریان سالمند در انجام کارهای خانه و حتی تمیز کردن و پخت‌وپز برای صاحب آن باشد.
چری در معرفی Mornine از پیشگامان دنیای ربات‌های انسان‌نما، مانند اطلس معروف Boston Dynamics، یاد کرد و نشان داد که چگونه از دانش گسترده خود در مورد نیازهای مشتری، مهندسی و رابط‌های ماشین و انسان برای ساخت ربات انسان‌نما استفاده کرده است.
جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در خبرآنلاین مراجعه کنید.
۲۲۷۳۲۲

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا