خودرو

رشد ۶ درصدی جانباختگان تصادفات

عصر خودرو- رئیس پلیس راهور گفت:در سال ۱۰۴۲ شاهد ۵۳۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تردد در سطح کشور بودیم که نسبت به سال قبل ۶.۶ درصد افزایش داشته است.
به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از تسنیم، سردار سید تیمور حسینی؛ رئیس پلیس راهور فراجا در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: جمعیت کشور برابر آمار مراجع رسمی خدود ۷ درصد و تعداد وسائل نقلیه ۴.۸ درصد افزایش داشته و تعداد افرادی که گواهینامه گرفتند ۳ درصد و ترددها ۶.۶ رصد افزایش داشته‌اند؛ این مؤلفه‌ها مستقیماً بر سوانح رانندگی مؤثر هستند.
وی افزود: در سال ۱۰۴۲ شاهد ۵۳۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تردد در سطح کشور بودیم که نسبت به سال قبل ۶.۶ درصد افزایش داشته است. در سال ۱۴۰۲ متاسفانه با افزایش ۴.۹ درصدی جانباختگان تصادفات مواجه بودیم یعنی ۱۷ هزار و ۱۷۷ نفر از هموطنان  در تصادفات جان خود را از دست دادند.
حسینی بیان کرد: عدم توجه به جلو، عدم کنترل وسایل نقلیه و خستگی و خواب آلودگی عامل ۶۰ درصد از تصادفات بوده است.
رئیس پلیس راهور گفت:  در امسال حدود  ۲۲.۹ درصد از جانباختگان تصادفات رانندگان، ۲۲.۷ موتورسواران، ۳۴.۸ سرنشینان و ۱۹.۶ درصد عابرین پیاده بوده‌اند.
وی ادامه داد:  ۵۱ درصد از جانباختگان تصادفات در صحنه، ۶ درصد در حین انتقال و ۴۳ درصد در مراکز درمانی فوت شدند.  این آمار می‌گوید که باید سرعت را مدیریت کنیم چرا که ۵۱ درصد جانباختگان در صحنه نشان از سرعت بالا است.
حسینی تصریح کرد: در طول سال جاری یک میلیون و ۲۵۶ هزار و ۱۳۱ دستگاه خودروی نوشماره به شبکه حمل و نقلی کشور وارد شده است که نسبت به سال گذشته ۲ درصد کاهش داشته است و نقل و انتقال خودروها در مراکز تعویض پلاک حدود ۵ میلیون بوده است.
رئیس پلیس راهور خاطرنشان کرد: در سال جاری یک میلیون و ۵۳۳ هزار و ۲۱ جلو انواع گواهینامه جدیدالصدور صادر شده است و در مجموع ۲ میلیون ۱۵۴ هزار و ۳۲۳ جلد گواهینامه صادر شده است که نسبت به سال گذشته ۵ درصد افزایش داشته است.
وی گفت: در سال جاری ۱۵۷ میلیون جریمه برای انواع تخلفات ثبت شده است که نسبت به سال قبل افزاش ۲۸ درصدی داشته است.
دانلود با کیفیت

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا