خودرو

ریوین آر۲ ؛ ساده بساز اما زیبا و خاص! (+تصاویر)

از اطلاعاتی که با ویژگی های آفرودی ریوین آر۲ در ارتباط است می توانیم به ارتفاع ۲۴۹ میلیمتری کف خودرو از سطح زمین، زاویه ورود ۲۵ درجه و خروج ۲۷ درجه اشاره کنیم.
عصر ایران- ریوین با معرفی محصولات شاسی بلند خود، این روزها تیتر رسانه های خودرویی شده است. هر چند اطلاعات دقیق اعضا جدید خانواده ریوین مخصوصا در قسمت فنی هنوز منتشر نشده اما طراحی مینیمال و خاص این خودروها با استقبال بالای مخاطبان همراه بوده است.
به تازگی تصاویر ریوین آر۳ را در گروه خودرو عصر ایران منتشر کردیم که جزئیاتش اینجا در دسترس قرار دارد. اما در این مطلب سراغ آر۲ می رویم که در مقایسه با آر۳ ابعاد بزرگ تری دارد.
ریوین آر۲ در تریم های تک، دو و سه موتوره موجود خواهد شد و سال ۲۰۲۶ برای فروش عرضه می شود. قیمت پایه نمونه تک موتور محور عقب احتمالا از ۴۵ هزار دلار آغاز می شود.
برد حرکتی تمامی تریم ها بالای ۴۸۰ کیلومتر است و قدرتمندترین تریم شاخص صفر تا ۱۰۰ زیر ۳ ثانیه خواهد داشت.
شاسی بلند جدید ریوین با جانمایی ۵ سرنشین در کابین و فاصله بین محورهای ۲۹۳۶ میلیمیتر از راه می رسد. طول خودرو ۴۷۱۴ میلیمتر و عرض با در نظر گرفتن آینه های جانبی برابر با ۲۱۴۴ میلیمتر است. به این اعداد باید ۱۶۹۹ میلیمتر برای ارتفاع را نیز اضافه کنید.
از اطلاعاتی که با ویژگی های آفرودی ریوین آر۲ در ارتباط است می توانیم به ارتفاع ۲۴۹ میلیمتری کف خودرو از سطح زمین، زاویه ورود ۲۵ درجه و خروج ۲۷ درجه اشاره کنیم.
رقبای اصلی ریوین آر۲ خودروهای قدرتمندی مانند فورد ماستنگ مچ-ئی، هیوندای آیونیک ۵، کیا ئی وی۶ و تسلا مدل وای هستند.
در قسمت کابین از نمایشگرهای دیجیتال برای نمایش اطلاعات کیلومتر و دسترسی تنظیمات سیستم سرگرمی استفاده شده که سادگی و ظرافت خاصی در کنسول جانمایی شده اند.
ثبت نام خرید ریوین آر۲ آغاز شده اما تحویل خودروها در نیمه اول ۲۰۲۶ خواهد بود.
طراحی ریوین آر۲ همان طور که ابتدا اشاره کردیم یک منظره مینیمال تمام عیار است. اینجا همه چیز ساده است و امضا ریوین در قسمت دماغه یعنی الگوی متفاوت چراغ های اصلی آن جلب نظر می کند. همین شرایط در نمای عقب آر۲ نیز قابل مشاهده است.
گفتنی است، ریوین شرکت خودروسازی آمریکایی است، که در زمینه تولید خودروی خودران، خودروی برقی و باتری اتومبیل فعالیت می‌کند. این شرکت در سال ۲۰۰۹ توسط رابرت اسکارینج تأسیس شد و حدود ۴۵۰۰ کارمند دارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا