خودرو

سوزوکی با نام و نشان تویوتا در بازار عرضه می‌شود/ عکس

سوزوکی فرانکس با نام تویوتا اوربان کروزر تایسور در عرضه می‌شود.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و براساس گزارش زومیت، شرکت راساموتور خاورمیانه در آخرین روزهای سال ۱۴۰۲، از سه محصول جدید سوزوکی در ایران رونمایی کرد که سوزوکی فرانکس نیز بین آن‌ها قرار داشت. درهمین‌حال، تویوتا و سوزوکی تصمیم گرفتند که این خودرو را با نام و نشان جدیدی به بازار هند عرضه کنند. کراس‌اوور سوزوکی با نام تویوتا اوربان کروزر تایسور در هند عرضه خواهد شد. مشتریان هندی امکان خرید این کراس‌اوور با پیشرانه‌های بنزینی و هیبریدی خفیف را خواهند داشت.
با وجود مشابهت تویوتا Urban Cruiser Taisor و کراس‌اوور سوزوکی در بخش مشخصات فنی، ظاهر این دو خودرو متفاوت است. طراحان ژاپنی از الگوهای طراحی تویوتا لندکروزر سری ۳۰۰ برای خلق ظاهر مدل Urban Cruiser Taisor بهره برده‌اند. سپر جدید و رینگ‌های ۱۷ اینچی، بخش دیگری از تفاوت‌های تویوتا اوربان کروزر تایسور و سوزوکی فرانکس خواهند بود.

درون کابین Urban Cruiser Taisor، تفاوتی میان این خودرو و فرانکس وجود ندارد؛ بنابراین سیستم چندرسانه‌ای ۹ اینچی، ابزارهای آنالوگ کنترلی، هدآپ دیسپلی و پد شارژر بی‌سیم را در این خودرو خواهید دید. تویوتا Urban Cruiser Taisor با طول حدود ۳۹۹۵ میلی‌متر، کوچک‌ترین شاسی‌بلند این شرکت ژاپنی در بازار هند خواهد بود. به‌عبارتی، می‌توان گفت که سوزوکی فرانکس از نظر ابعاد و اندازه با تویوتا رایز بازار ژاپن و تویوتا یاریس کراس بازار اتحادیه اروپا شباهت دارد.

زیربنای تویوتا Urban Cruiser Taisor و سوزوکی فرانکس مشترک است. موتور پایه مورد استفاده در این کراس‌اوور، پیشرانه ۱.۲ لیتری بنزینی تنفس طبیعی مشترک با سوزوکی بالنو است که ۸۹ اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند. مشتریان هندی همچنین می‌توانند تویوتا اوربان کروزر تایسور را با موتور یک لیتری توربوشارژر مجهز به سیستم هیبریدی خفیف خریداری کنند که ۹۹ اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند. باید ذکر کرد که سوزوکی فرانکس با موتور قوی‌تر ۱.۵ لیتری هیبریدی خفیف به بازار ایران عرضه خواهد شد. تویوتا Urban Cruiser Taisor با گیربکس‌های اتوماتیک یا دستی قابل سفارش خواهد بود.

۲۲۷۳۲۳

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا