خودرو

شتابران خودرو با سه برند چینی، بازیگر جدید بازار ایران


شتابران خودرو پرشیا قصد دارد تا محصولات سه برند تانک، لیپ موتور و مکسوس را به صورت وارداتی و مونتاژی به بازار ایران عرضه کند.
بازار خودرو ایران در سال های اخیر میزبان شرکت های جدیدی بوده که در گذشته یا در زمینه خودرو فعال بوده اند و یا این که به تازگی وارد این عرصه شده اند و قرار است فعالیت خود را آغاز کنند. در این میان شتاب ران خودرو نیز اخیراً به جمع مونتاژکاران و واردکنندگان اضافه شده و پس از عرضه تانک ۳۰۰ در سامانه فروش خودروهای وارداتی جانبازان، نامش بر سر زبان ها افتاده.
لازم به ذکر است که این شرکت پیش تر نیز در صنعت خودرو فعال بوده و تجربیات لازم برای واردات و مونتاژ خودرو را در اختیار دارد. به این ترتیب می توان گفت که احتمالاً موفق شود تا محصولات خود را به موقع به بازار عرضه کند و در زمینه ارائه خدمات پس از فروش نیز عملکرد خوبی را از خود نشان دهد.
شاتبران خودرو پرشیا در اولین اقدام خود قصد دارد تانک ۳۰۰ را در ابتدا به صورت وارداتی عرضه کند و سپس به سراغ مونتاژ آن برود.
گزینه بعدی وارداتی این شرکت برند لیپ موتور است که محصولات تمام برقی آن مانند T03 قرار است به زودی توسط شتابران خودرو پرشیا در سامانه خودروهای وارداتی تمام برقی عرضه شوند. نسخه وارداتی T03 برای بازار ایران مجهز به موتور برقی ۱۰۸ اسب بخار و پک باتری ۴۱.۳ کیلو وات ساعتی است.
در نهایت شتاب ران خودرو برای کامل کردن محصولات خود به سراغ پیکاپ مکسوس اینتراستلار H رفته و قرار است آن را به صورت مونتاژی و با نام مکسوس استار H در ایران به فروش برساند.
در نتیجه می توان گفت که پیداست قصد شتاب ران خودرو برای حضور در بازار ایران کاملاً جدی است و با توجه به پیشینه ای که دارد، احتمالاً سهم خوبی از بازار خودروهای آفرودی و پیکاپ ها را برای خود کند. توجه داشته باشد که تانک ۳۰۰ جزو بهترین خودروهای آفرودی چینی محسوب می شود که با طراحی ظاهری جذاب، مشخصات فنی قدرتمند و امکانات زیادش می تواند مشتریان زیادی را به خود جذب کند.
مشخصات فنی تانک ۳۰۰
پیشرانه در نظر گرفته شده برای تانک ۳۰۰ از نوع ۲ لیتری ۴ سیلندر توربو GDI است. این پیشرانه ۲۲۷ اسب بخار قدرت و ۳۸۷ نیوتن متر گشتاور تولید می کند. این پیشرانه با جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک AT کمپانی ZF هماهنگ شده است. مصرف ترکیبی ۹.۹ لیتر در صد کیلومتر، تعلیق عقب مولتی لینک به همراه قفل دیفرانسیل عقب از دیگر ویژگی های این خودروی شاسی مستقل به شمار می آیند.
مشخصات فنی مکسوس اینتراستلار H (استار H)
مکسوس استار H مجهز به پیشرانه ۲ لیتری توربو خواهد بود که این موتور می تواند ۲۶۱ اسب بخار توان و ۴۱۰ نیوتن متر گشتاور را از طریق گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک AT به هر چهار چرخ خودرو تحویل دهد.
مشخصات فنی لیپ موتور T03
برای این خودرو تمام برقی کوچک از یک موتور برقی ۱۰۸ اسب بخار و ۱۵۸ نیوتن متری استفاده شده و در بخش باتری نیز پک ۴۱.۳ کیلو وات ساعتی آن در سیکل NEDC، حدود ۴۰۰ کیلومتر پیمایش را با یک بار شارژ فراهم می کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا