خودرو

شمارش معکوس آغاز شد/ خودروی جذاب آلمانی به ایران رسید

اقتصادنیوز: خودروهای برقی به تدریج به کشور وارد می شوند. محصول برقی برند آئودی نیز در ایران توسط شرکت وارد کننده رونمایی شد.
به گزارش اقتصادنیوز، آئودی Q4 e-tron در ایران رونمایی شد. پیش بینی می شود این محصول برقی خودروساز آلمانی از مسیر سامانه یکپارچه فروش خودرو در اختیار متقاضیان قرار گیرد.
وزارت صمت در دور جدید مدیریت خود برنامه مفصلی برای واردات خودروهای برقی تدارک دیده است. آیین نامه اجرایی واردات خودروهای برقی نیز مصوب شده و این اتفاق گام بزرگی برای حضور خودروهای برقی در بازار کشور است. حال شرکت های واردکننده به تدریج از محصولات برقی خود رونمایی می کنند.
آئودی Q4 e-tron برای حضور در بازار ایران خودرو را آماده می کند. این خودروی برقی آلمانی از یک باتری ۸۴٫۸ کیلووات ساعتی بهره مند است.  همچنین این خودروی برقی امکان تولید قدرتی معادل ۲۰۴ اسب بخار را دارد. بررسی ها نشان می دهد باتری به کار گرفته در این محصول آئودی در صورتی که شارژ کامل داشته باشد حدود ۵۲۱ کیلومتر تا ۶۰۵ کیلومتر پیمایش را می تواند نهایی کند.
حضور خودروهای برقی در بازار بخصوص اگر از برندهای مطرح بین المللی باشند بر جذابیت های بازار خودرو و تنوع بخشی سبد محصولاتی در دتسرس متقاضیان می افزاید اما همچنان مشتریان ایرانی با دیده تردید به خودروهای برقی می نگرند و در خرید این نوع خودروها به نوعی دست به عصا حرکت می کنند.
دلیل این مساله را باید در نگرانی بابت خدمات پس از فروش این خودروها از یک طرف و همچنین چالش شارژ خودروهای برقی از طرف دیگر جست و جو کرد.
اما سیاست گذار به جای توجه عمیق به این چالش ها و دغدغه های متقاضیان خودرو به دنیال این است تا محصولات برقی را به بازار خودرو تزریق کند.
سیاست گذار خودرویی اگر می خواهد تا خودروهای برقی با اقبال مشتریان روبرو شوند باید شرایط را به گونه ای فراهم کند تا دغدغه های مشتریان به طور کامل برطرف شده و آنها بدون نگرانی نسبت به خرید خودروهای برقی اقدام کنند.
با توجه به برنامه سیاست گذار خودرویی و مدیران وزارت صمت در ادامه شاهد رونمایی های متعددی از محصولات برقی برندهای جهانی خودروساز خواهیم بود.
مسیری که با آئودی Q4 e-tron آغاز شده و ادامه دار خواهد بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا