خودرو

طی ۵۰۰هزار کیلومتر برای این خودروها آب خوردن است!/ عکس

گزینه‌های متعددی برای خریدارانی که به دنبال SUV‌های فول سایز هستند، وجود دارد. اما با توجه به افزایش قیمت بسیار خودروهای نو و دست دوم در سال‌های اخیر، طول عمر خودروها در حال حاضر عامل مهمی برای هر خریدار است.
امیرمسعود عابدین_ برخی از SUV‌ها به دلیل غیرقابل اعتماد بودن، طرفداری در بازار ندارند؛ اما برخی از شاسی بلندهای فول سایز، به خصوص آنهایی که پلتفرم مشترکی با پیکاپ‌ها دارند، جزو قابل اعتمادترین خودروهای امروزی هستند. در اینجا به ۵ شاسی بلند قابل اعتماد بازار که می‌توانند بیش از ۵۰۰ هزار کیلومتر کارکرد داشته باشند، می‌پردازیم:
۵. جی ام سی یوکان XL با ۵۷۰ هزار کیلومتر کارکرد

نسخه XL یک مدل توسعه یافته از یوکان بوده که برای سال ۲۰۲۱ بازطراحی شده است. پلتفرم و زیربنای یوکان با سایر شاسی بلندهای فول سایز جنرال موتورز از جمله شورولت سابربن و تاهو مشترک است. موتورهای ۵.۰ لیتری و ۶.۲ لیتری V۸ در این SUV‌ها یک ویژگی مشترک دارند؛ آنها می‌توانند مسافت زیادی را همراه با مشکلات بسیار جزئی طی کنند و از این رو خریداران آنها را برای سفرهای طولانی دوست دارند.
GMC Yukon XL یکی از قابل اعتمادترین SUV های تمام دوران است که دارای امتیاز ۸.۸/۱۰ در iSeeCars است.
قابلیت اطمینان و نگهداری جی ام سی یوکان XL بیشترین مسافت پیموده شده: ۵۷۰ هزار کیلومتر (مدل ۲۰۱۵) میانگین هزینه نگهداری سالانه: ۷۴۴ دلار برآورد هزینه نگهداری در ۱۰ سال اول: ۸۵۱۷ دلار
۴. تویوتا لندکروزر با ۸۰۵ هزار کیلومتر کارکرد

اگر شاسی بلندی می‌خواهید که به اصطلاح مرگ نداشته باشد، به سراغ تویوتا لندکروزر بروید! مطالعات متعددی ثابت می‌کنند که لندکروزر مطمئناً قابل اعتمادترین و بادوام‌ترین شاسی‌بلند تمام دوران است. Consumer Reports به لندکروزر ۲۰۲۱ امتیاز قابلیت اطمینان بالاتر از میانگین ۴.۰/۵.۰ داده است، در حالی که J.D. Power امتیاز کیفیت و قابلیت اطمینان ۸۳/۱۰۰ را به آن داده است.
قابلیت اطمینان و تعمیر و نگهداری تویوتا لندکروزر بیشترین مسافت پیموده شده: ۸۰۵ هزار کیلومتر (مدل ۲۰۱۱) میانگین هزینه نگهداری سالانه: ۸۴۳ دلار برآورد هزینه نگهداری در ۱۰ سال اول: ۶۷۸۲ دلار
۳. لینکلن نویگیتور با ۸۵۰ هزار کیلومتر کارکرد

نویگیتور یک شاسی بلند بزرگ و فول سایز است که چیزهای زیادی برای ارائه دارد. این خودرو که پلتفرم مشترکی با فورد اکسپدیشن داشته، هیچ شباهتی با آن ندارد؛ چرا که نویگیتور دارای فضای داخلی مجلل و جادارتر است.
طبق گزارش iSeeCars، حدود ۲.۶ درصد از واحدهای نویگیتورهای فروخته شده در سال ۲۰۱۹ به ۳۲۲ هزار کیلومتر کارکرد رسیدند. برای یک خودروی لوکس، نویگیتور در هزینه‌های نگهداری و تعمیر آنقدر هم گران نیست. RepairPal گزارش می‌دهد که میانگین هزینه‌های جاری سالانه برای این خودرو، ۱۰۸۹ دلار است که کمتر از میانگین ۱۱۲۷ دلاری برای SUV‌های فول سایز لوکس است.
قابلیت اطمینان و نگهداری لینکلن نویگیتور بیشترین مسافت پیموده شده: ۸۰۵ هزار کیلومتر (مدل ۱۹۹۸) میانگین هزینه نگهداری سالانه: ۱۰۸۹ دلار برآورد هزینه نگهداری در ۵ سال اول: ۵۱۲۱ دلار
۲. شورولت تاهو با یک میلیون ۵۴ هزار کیلومتر کارکرد

با گذشت نزدیک به سه دهه از معرفی این خودرو، شورولت تاهو همچنان قدرتمند است و یکی از بهترین SUV‌های فول سایز به حساب می‌آید. به گفته iSeeCars، از آنجایی که تاهو از نظر فنی به GMC یوکان مرتبط است، می‌تواند مسافت‌های زیادی را به خوبی طی کند.
قابلیت اطمینان و نگهداری شورولت تاهو بیشترین مسافت پیموده شده: یک میلیون و ۵۴ هزار کیلومتر (مدل ۲۰۱۹) میانگین هزینه نگهداری سالانه: ۷۴۴ دلار برآورد هزینه نگهداری در ۱۰ سال اول: ۹۳۰۲ دلار
۱. جی ام سی یوکان با یک میلیون و ۶۱۰ هزار کیلومتر کارکرد

یکی از بهترین SUV‌های فول سایز بازار، پسر عموی لوکس‌تر شورولت سیلورادو، جی ام سی یوکان است. یوکان ۲۰۲۴ دارای رتبه کیفیت و قابلیت اطمینان ۸۰/۱۰۰ در J.D. Power است که آن را در جایگاه دوم در رده SUV‌های بزرگ با امتیاز کلی ۸۲/۱۰۰ قرار می‌دهد. به‌طور قابل‌توجهی، یوکان قابل‌اعتمادترین و باکیفیت‌ترین شاسی‌بلند فول سایز در این فهرست است؛ البته به لطف بیشترین مسافت پیموده شده که نزدیک به بیش از ۱.۵ میلیون کیلومتر ثبت شده است.
قابلیت اطمینان و تعمیر و نگهداری جی ام سی یوکان بالاترین مسافت پیموده شده: یک میلیون و ۶۱۰ هزار کیلومتر (مدل ۲۰۱۹) میانگین هزینه نگهداری سالانه: ۷۴۴ دلار برآورد هزینه نگهداری در ۱۰ سال اول: ۸۳۰۰ دلار
جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در خبرآنلاین مراجعه کنید.

۲۲۷۲۲۷

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا