خودرو

عملکرد جالب شاسی بلند جدید کره ای بازار را در تصادف ببینید

خودرو شاسی بلند هفت نفره جدید کیا ئی وی۹ موفق به دریافت پنج ستاره ایمنی از پنج ستاره ممکن در آزمایش های تصادف و ایمنی یورو انکپ شد.
عصر ایران – خودرو کاملا جدید کیا ئی وی۹ (KIA EV9) پس از انجام آزمایش های مختلف توسط یورو انکپ، سازمان مستقل آزمایش ایمنی خودروها در اروپا، موفق به دریافت پنج ستاره ایمنی از پنج ستاره ممکن شد.
خودرو شاسی بلند هفت نفره جدید کیا در بخش ایمنی سرنشینان بزرگسال امتیاز ۸۴ درصد، در بخش ایمنی سرنشینان کودک امتیاز ۸۸ درصد، در بخش ایمنی کاربران آسیب پذیر حاضر در جاده شامل عابران پیاده امتیاز ۷۶ درصد، و در بخش فناوری های کمک ایمنی امتیاز ۸۳ درصد را کسب کرد. مورد آخر به بررسی فناوری های پرهیز از تصادف موجود در خودرو می پردازد.

پایدار باقی ماندن محفظه سرنشینان در خودرو کیا ئی وی۹ در آزمایش برخورد از جلو و ارائه محافظت خوب از زانوها و استخوان ران همه سرنشینان، بدون در نظر گرفتن اندازه و موقعیت نشستن آنها، از سوی یورو انکپ تحسین شد.
کیا ئی وی۹ در آزمایش برخورد مانع از بغل بیشینه امتیاز را کسب کرد و محافظت قوی از تمام نقاط حیاتی بدن راننده و سرنشینان را نشان داد. این خودرو شاسی بلند همچنین برای سامانه ئی‌کال (eCall system) پیشرفته که در صورت تصادف به خدمات اضطراری هشدار ارسال می کند، تحسین شد.
کیا ئی وی ۹ در تست های مربوط به سرنشینان کودک حتی امتیاز بالاتری کسب کرد. مشخص شد این خودرو از تمام نقاط حیاتی بدن آدمک ها که معرف مسافران شش تا ده ساله هستند، محافظت می کند. انعطاف پذیری کیسه های هوا کیا ئی وی۹ و همچنین سامانه هوشمند تشخیص حضور کودک مورد توجه یورانکپ قرار گرفت.

در زمینه فناوری های کمک ایمنی، آزمایش های یورو انکپ عملکرد ترمز اضطراری اتوماتیک خودرو را برجسته کردند که به خوبی نسبت به خودروهای دیگر واکنش نشان داده و در بیشتر آزمایش ها از برخورد جلوگیری کرد.
سامانه دستیار نگهدار خط (Lane Keeping Assistant)، ویژگی ایمنی دیگری بود که توسط یورو انکپ برجسته شد. در صورت خارج شدن خودرو از خط درست، این سامانه مسیر خودرو را به آرامی اصلاح می کند و همچنین در موقعیت های بحرانی تر نیز مداخله می کند.
همچنین، سامانه دستیار سرعت در شناسایی محدودیت سرعت محلی به خوبی عمل کرد، به طوری که راننده می تواند انتخاب کند که محدودکننده به طور اتوماتیک توسط سامانه تنظیم شود.
رتبه ایمنی کیا ئی وی۹ با استحکام بالای پلتفرم ماژولار الکتریک-جهانی و ساختار مستحکم بدنه تقویت شد. این موارد در ترکیب با انواع ویژگی های کمک راننده فعال و ایمنی، راحتی و ایمنی خودرو در جاده را به ارمغان می آورند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا