خودرو

فوری/ساخت رویایی‌ترین پیست مسابقات اتومبیلرانی جهان توسط عربستان سعودی! /وقتی رویاها رنگ حقیقت می‌گیرند /عکس و فیلم

فرض کنید زمانی که در خیابان مشغول پیاده‌روی هستید و یا سوار ترن هوایی شدید و درگیر هیجانات آن هستید، ناگهان خودروهای مسابقات اتومبیلرانی از کنار شما با سرعت می‌گذرند!
شاید رویایی و به دور از حقیقت به نظر برسد، اما این امر توسط عربستان سعودی به زودی رنگ حقیقت می‌گیرد…

امیرمسعود عابدین: پیست اسپید پارک در شهر قیدیا (Qiddiya)، درست خارج از ریاض، توسط طراح افسانه‌ای فرمول یک هرمان تیلکه طراحی شده و راننده سابق فرمول یک، الکساندر وورز، دید رانندگی خود را در آن ارائه می‌دهد. این پیست به طور یکپارچه را با مناطق تفریحی شهری که اطراف آن را احاطه کرده است، ادغام می‌شود.

اکنون این مکان در حال توسعه است و قصد دارد در آینده میزبان طیف گسترده‌ای از مسابقات اتومبیلرانی در سطح بالا باشد. به گفته عبدالله آلداوود، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری قیدیا، این پیست آماده میزبانی رویدادهای مسابقه‌ای مشهور جهانی است که برای طیف گسترده‌ای از مخاطبان جذاب است. با حرکت به سمت کوه‌های توایق در شهر قیدیا، تجربه‌ای کاملا فراگیر که فراتر از یک مسابقه است، ارائه می‌شود.

پیست اسپید پارک به طور یکپارچه با محیط خود و بافت شهر ترکیب خواهد شد. به این معنی که عناصر یک شهر مثل رستوران‌ها، کلاب‌های موسیقی و مراکز تفریحی و سرگرمی در دل مسیر مسابقه قرار می‌گیرند. این مسیر دارای یک پیچ تند است که در ارتفاع ۱۰۸ متری (۲۰ طبقه) قرار گرفته است! آنچه واقعاً پیست اسپید پارک را متمایز می‌کند، توانایی آن در استقبال از طیف گسترده‌ای از رویدادهای موتوراسپرت است.
آلداوود در ادامه توضیح داد: این فقط یک مکان نیست، بلکه نقطه اوج تلاش‌های ما برای قرار دادن شهر قیدیا در مرکز اتومبیلرانی جهانی است. چشم انداز ما برای این پیست فراتر از هیجان مسابقه است.
جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در خبرآنلاین مراجعه کنید.
۲۲۷۲۲۷

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا