خودرو

قیمت جدید پارس XU7 پلاس برای سال ۱۴۰۳ اعلام شد + افزایش قیمت


شرکت ایران خودرو قیمت جدید خانواده پارس XU7 پلاس برای سال ۱۴۰۳ را با افزایش شدید اعلام کرد تا متقاضیان بتوانند برای دریافت خودرو تکمیل وجه کنند.
یکی از پرحاشیه ترین خودروهای چند وقت صنعت خودروسازی ایران اخیر پژو پارس بود که سازمان استاندارد با ادامه روند تولیدش مخالفت می کرد اما ثبت نام کنندگان این خودرو با برگزاری تجمع های اعتراضی متعدد خواستار تحویل پارس های ثبت نامی خود بودند. در نهایت سازمان استاندارد از مواضع خود که مربوط به ایمنی عابر پیاده و طراحی سپر و جلوپنجره پارس بود عقب نشینی کرد و ایران خودرو توانست مجوز تولید این خودرو را تا ادای تعهداتش به مشتریان دریافت کند.
حال اما در آخرین شرایط فروش پژو پارس XU7 پلاس برای سال ۱۴۰۳، مشخص شد که ایران خودرو حدود ۱۵۰ میلیون افزایش قیمت را برای نسخه معمولی این خودرو در نظر گرفته.
البته این شرکت پیش تر نیز اعلام کرده بود که با توجه به افزایش هزینه های تولید در سال جدید، فروش پارس با قیمت قبلی به مشتریان سامانه امکان پذیر نیست و این سدان محبوب با افزایش قیمت همراه خواهد بود.
از میان پژو پارس هایی که قیمت جدید درب کارخانه (بدون احتساب هزینه های جانبی) آن ها تعیین شده، فقط قیمت نهایی دو تیپ XU7 پلاس ساده و XU7 سفارشی ELX مشخص شد. به این ترتیب باید دید که در فراخوان های بعدی تکمیل وجه، ایران خودرو قیمت نهایی پارس تیوفایو و پارس XU7 پلاس سفارشی را چه مقدار در نظر می گیرد.
به این ترتیب و با توجه درخواست های مکرر خودروسازان دولتی و خصوصی برای افزایش قیمت، احتمالاً به زودی باید منتظر مشخص شدن قیمت های جدید دیگر خودروهای تولید داخل و مونتاژی از سوی شرکت ها باشیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا