خودرو

قیمت کیا K5 مدل ۲۰۲۵ اعلام شد + جدول


خودروی کیا K5 EX مدل ۲۰۲۵ نسبت به سال گذشته ۵۰۰۰ دلار گران‌تر شده است
در اواخر سال ۲۰۲۳ با یک به‌روزرسانی جزئی، مدل آمریکایی این خودرو با یک موتور استاندارد جدید و افزایش قیمت قابل‌توجه ۵۰۰۰ دلاری برای تریم EX معرفی شد.
شرکت کیا سدان به‌روزرسانی شده K5 خود را در اواخر سال گذشته برای بازار کره جنوبی معرفی کرد و اکنون نگاهی به نسخه مقصد آمریکای شمالی می‌اندازیم. از نظر ظاهری، این سدان از نظر داخلی و خارجی تغییری نکرده است. اما یک موتور استاندارد جدید زیر کاپوت آن تعبیه شده است. تریم EX نیز دارای تجهیزات استاندارد بیشتری است – بسیار زیاد. در واقع، اکنون گران‌ترین مدل K5 در این خط محصول است و قیمت آن از ۳۵,۶۴۵ دلار آغاز می‌شود.
این افزایش ۵۰۰۰ دلاری نسبت به سال گذشته است. در ازای این قیمت، سیستم صوتی شیک Bose، صندلی راننده برقی ۱۰ حالته، فرمان گرمایشی، آینه‌های تاشوی برقی و سیستم کلید دیجیتالی ۲.۰ شرکت که گوشی هوشمند را به کلید تبدیل می‌کند، ارائه می‌شود. این ویژگی‌ها پیش از این بخشی از بسته ارتقایی EX Premium به ارزش ۳۶۰۰ دلار بودند که شامل مجموعه‌ای از سیستم‌های کمک به راننده نیز می‌شد. کیا مشخص نکرده است که آیا مدل ۲۰۲۵ این ویژگی‌ها را به صورت استاندارد دارد یا خیر.

در حال حاضر، تفکیک قیمت سایر تریم‌ها که افزایش قیمت سالانه بسیار کمتری داشته‌اند، به شرح زیر است. تمام قیمت‌ها شامل ۱۱۵۵ دلار هزینه حمل و نقل می‌باشند.

در مورد موتور، باید از موتور ۱.۶ لیتری چهار سیلندر توربوشارژ خداحافظی کنیم. یک موتور ۲.۵ لیتری چهار سیلندر اکنون برای همه مدل‌ها به جز GT استاندارد شده است. این موتور ۱۹۱ اسب بخار قدرت تولید می‌کند که ۱۱ اسب بخار بیشتر از نسخه توربوشارژ است. اما گشتاور آن کمی کاهش یافته و به ۱۸۱ پوند-فوت رسیده است. افرادی که به دنبال موتور توربو هستند، همچنان می‌توانند مدل GT را با موتور ۲.۵ لیتری توربوشارژ ۲۹۰ اسب بخاری و ۳۱۱ پوند-فوت گشتاور انتخاب کنند. تمام مدل‌های K5 به جز GT-Line که گزینه چهارچرخ محرک دارند و دارای سیستم محرک چرخ‌های جلو هستند. یک گیربکس اتوماتیک ۸ سرعته در تمام تریم‌ها به جز GT که از یک گیربکس دوکلاچه بهره می‌برد، انتقال قدرت را برعهده دارد.
در نمای خارجی، کیا K5 مدل ۲۰۲۵ تقریباً قابل تشخیص از مدل قبلی نیست. چراغ‌های جلو دستخوش تغییراتی شده و جلوپنجره برای جایگزینی آنها تغییر کرده است. در عقب نیز چراغ‌های تیزتر به سمت پایین تا روی گلگیر جدید کشیده شده‌اند. مهم‌ترین تغییر در داخل کابین رخ داده است، با یک نمایشگر منحنی در دسترس که شامل یک صفحه نمایش ۱۲ اینچی برای راننده و یک واحد ۱۲.۳ اینچی سیستم سرگرمی مرکزی است. اکنون کاکپیت ناوبری متصل خودرو و بروزرسانی‌های از راه دور نیز در دسترس هستند. اپل کارپلی و اندروید اتو بی‌سیم در تمام مدل‌ها استاندارد است.
کیا K5 مدل ۲۰۲۵ در سه ماهه دوم امسال به نمایندگی‌ها خواهد رسید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا