خودرو

مالیات نقل‌ و‌ انتقال برخی خودروها اعلام شد

رکنا اقتصادی: مأخذ محاسبه مالیات نقل‌وانتقال [و حق‌الثبت] انواع خودروهای سبک و سنگین و موتورسیکلت‌های تولید داخل و وارداتی جهت اجرا در سال ۱۴۰٣ از سوی سازمان امور مالیاتی اعلام شد.
به گزارش رکنا، طبق آنچه در جدول مربوطه آمده، میزان مالیات بسته به نوع، کاربری و مدل – سال تولید – خودروها متفاوت است. به عنوان مثال برای انواع سواری پیکان، ۱۰۴ هزار تومان در نظر گرفته شده است. یا مثلا برای خودرویی مانند پژو آردی، مالیات موردنظر به ۲۰۰ هزار تومان می‌رسد.
برای نقل‌و‌انتقال یک پژو ۲۰۷ معمولی مدل ۱۴۰۳، مالیات نقل‌‌وانتقال دومیلیون و ۸۲۰ هزار تومان لحاظ شده که به ازای هر مدل – سال – پایین‌تر، ۲۸۲هزار و ۲۰۰ تومان کم می شود. یا مثلا برای نقل‌وانتقال پژو ۲۰۰۸ اتومات در آخرین مدل تولید داخل، مالیات هفت‌میلیون تومانی نقل‌و‌انتقال لحاظ شده است.
همچنین برای نقل‌و‌انتقال یک دنا پلاس توربوشارژ مدل ۱۴۰۳ باید حدود شش‌میلیون تومان مالیات پرداخت کرد. اما برای خودرویی مانند تیگو ۸ در مدل ۱۴۰۳، باید ۱۲‌ میلیون و ۲۰۰‌ هزار تومان مالیات نقل‌و‌انتقال پرداخت کرد.
همچنین مالیات نقل‌و‌انتقال دیگنیتی پرستیژ ۱۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان -برای مدل ۱۴۰۳ – است. در بین خودروهای وارداتی نیز مالیات نقل‌و‌انتقال یک بنز در مدل استیشن C۳۰۰ ساخت ۲۰۲۰ حدود ۳۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. یا مثلا برای یک بی‌ام‌و ۳۲۸ در مدل ۲۰۲۰ باید ۳۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بابت مالیات نقل‌و‌انتقال پرداخت کرد.
منبع: اقتصاد خودرو

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا