خودرو

ماگوتان، سدان شیک FAW چین و VW آلمان / آیا در ایران عرضه می‌شود؟ / عکس

جوینت‌ونچر فاو-فولکس‌واگن از جدیدترین سدان بنزینی خود به نام ماگوتان رونمایی کرده که در ۹ جولای با ظاهر و فضای داخلی ارتقا یافته همراه با رانندگی هوشمند DJI وارد بازار خواهد شد.
امیرمسعود عابدین_ ‌ماگوتان، دستاورد جدید گروه فاو-فولکس‌واگن، بر روی پلت فرم MQB-B با ابعاد ۴۹۹۰/۱۸۵۴/۱۴۸۷ میلی‌متر و فاصله بین دو محور ۲۸۷۱ میلی‌متر ساخته شده است که به‌عنوان یک سدان سایز متوسط شناخته می‌شود.

جلوپنجره باریک به چراغ‌ها در هر دو طرف متصل شده و ادوات کرومی در مرکز قرار گرفته است که منعکس‌کننده زبان طراحی “Timeless” است. لوگوی فولکس‌واگن در مرکز نیز روشن می‌شود و دوربینی در زیر این لوگو قرار گیرد.

در عقب، فولکس‌واگن ماگوتان جدید از یک چراغ متصل و یک طراحی دم اردکی رو به بالا روی درب صندوق‌عقب استفاده می‌کند.

در مقایسه با نمای بیرونی، تغییرات در فضای داخلی آشکارتر است. قابل‌توجه‌ترین بخش، سه صفحه‌نمایش متشکل از یک نمایشگر ۱۰٫۲۵ اینچی کیلومتر شمار، نمایشگر مرکزی ۱۵ اینچی و یک صفحه‌نمایش ۱۱٫۶ اینچی سرنشین شاگرد است. سیستم داخلی خودرو توسط تراشه Qualcomm Snapdragon ۸۱۵۵ پشتیبانی می‌شود. از هدآپ دیسپلی و تعویض دنده الکترونیکی نیز در این خودرو استفاده شده است.

علاوه بر این، فولکس‌واگن ماگوتان جدید با سیستم رانندگی هوشمند سطح DJI +۲ ارائه می‌شود. عملکردهای پیشرفته کمک رانندگی از جمله کروز کنترل تطبیقی، حفظ خودرو در بین خطوط و سیستم کمکی تغییر خط ماگوتان حضور دارند. امکانات دیگر شامل دستیار صوتی iFlytek، بلندگوهای هارمن کاردن و گرم‌کن، سردکن، ماساژور و تنظیم برقی صندلی‌های جلو و عقب است.

دو گزینه پیشرانه ارائه می‌شود: موتورهای ۱٫۵ لیتری توربو و ۲ لیتری توربو که به یک گیربکس ۷ سرعته DCT متصل می‌شوند. خروجی موتور اول ۱۵۸ اسب بخار قدرت و ۲۵۰ نیوتن متر گشتاور است. خروجی موتور دوم ۲۱۷ اسب بخار قدرت و ۳۵۰ نیوتن متر گشتاور است.

منبع: carnewschina
۵۴۳۲۲

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا