خودرو

مرسدس جی تی۴۳ جدید ؛ پیشرانه ۴ سیلندری که جایگزین دو برابر خود شده است! (+تصاویر)

باید بدانید این کوپه یک حریف دست و پا بسته نیست زیرا ۴ سیلندر توربوشارژ مرسدس اینجا حدود ۴۱۶ اسب بخار خروجی می دهد که عدد بسیار جذابی است.
عصر ایران، مازیار دانیالی- پس از آنکه مرسدس در سال ۲۰۲۲ از پیشرانه ۴ سیلندر برای رودستر اس ال خود استفاده کرد اکنون آ ام گ از پیشرانه ای مشابه در کلاس هیبرید ملایم برای سری جدید جی تی۴۳ استفاده می کند. این در شرایطی است که نام جی تی و لوگوی آ ام گ در محصولات مرسدس انتظار مخاطب را تا سطح یک ۸ سیلندر آتشین بالا می برد، حال باید دید این ۴ سیلندر چه ویژگی هایی دارد که در قلب تریم پایه جی تی قرار گرفته است.
استفاده از این تپنده برابر با حذف سامانه تمام چرخ محرک بوده که جای خود را به ساختار محور عقب داده است. اما باید بدانید این کوپه ۴نفره یک حریف دست و پا بسته نیست زیرا ۴ سیلندر توربوشارژ مرسدس اینجا حدود ۴۱۶ اسب بخار خروجی می دهد که عدد بسیار جذابی است.
با آنکه شرایط پیشرانه جی تی۴۳ و اس ال۴۳ شباهت های زیادی دارد اما جی تی ۴۱ اسب بخار از کانورتیبل ۴ سیلندر مرسدس جلوتر است.
شاخص گشتاور خودرو نیز عدد ۵۰۰ نیوتن متر را نشان می دهد که اینجا هم ۲۰ نیوتن متر شرایط بهتری در مقایسه با اس ال۴۳ وجود دارد. در بخش جعبه دنده از نمونه دوکلاچه ۹ سرعته استفاده شده است.
به رغم آنکه تپنده های ۴ سیلندر مرسدس بسیار چابک و البته قدرتمند هستند اما بازهم تفاوت چشمگیری با ۸ سیلندرهای آن دارند. شاخص صفر تا ۱۰۰ کیلومتر برای اس ال۴۳ برابر با ۴.۶ ثانیه است. بیشینه سرعت نیز ۲۸۰ کیلومتر برساعت محاسبه شده است.
مرسدس بنز هنوز به برخی از اطلاعات محصول جدید خود اشاره نکرده است. برای مثال نمی دانیم وزن خالص این خودرو چقدر است. اطلاعات دیگر مانند جزئیات کابین، ایمنی و قیمت نیز در انتظار بروزرسانی قرار دارند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا