خودرو

نسخه صادراتی چری آریزو ۸ هیبریدی در چین مشاهده شد


نسخه صادراتی چری فالوین A8 با پیشرانه هیبریدی برای اولین بار در چین مشاهده شد. این خودرو نسخه پلاگین هیبریدی آریزو ۸ بنزینی است. فروش سدان هیبریدی چری فالوین A8 در هشت تیپ با قیمت ۱۰۹.۹ تا ۱۴۹.۹ هزار یوان از اواخر ماه مارس در چین آغاز شده است.
از نظر طراحی، نسخه هیبریدی تقریباً هیچ تفاوتی با آریزو ۸ بنزینی ندارد. با این حال، دو گزینه طراحی برای جلوپنجره وجود دارد: توری ظریف یا قسمت جلوی خالی.
ابعاد خودرو ۱.۴۸*۱.۸۴*۴.۷۸ متر و فاصله محوری آن ۲.۷۹ متر است. پیشرانه هیبریدی این مدل از یک موتور ۱.۵ لیتری آکتکو نسل پنجم، یک موتور برقی و یک گیربکس هیبریدی DHT تشکیل شده است. موتور درون‌سوز توان ۱۵۶ اسب بخار و گشتاور ۲۲۰ نیوتن متر و موتور الکتریکی توان ۲۰۴ اسب بخار و گشتاور ۳۱۰ نیوتون متر تولید می‌کند. مجموع خروجی این پیشرانه ۳۶۰ اسب بخار و ۵۳۰ نیوتن متر است.
باتری کششی با ظرفیت ۱۸.۳ کیلووات ساعت برد حرکتی تمام برقی ۱۰۶ کیلومتر را فراهم می‌کند. در حالت هیبریدی، این خودرو می‌تواند بیش از ۱۴۰۰ کیلومتر را بدون سوخت‌گیری طی کند. میانگین مصرف سوخت آن فقط ۱ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر و حداکثر سرعت آن ۱۸۵ کیلومتر در ساعت است.

برخلاف ظاهر بیرونی، فضای داخلی نسخه هیبریدی کاملا با مدل بنزینی تفاوت دارد. یک مانیتور مرکزی بزرگ در کابین خودنمایی می‌کند، که به طرز عجیبی روی یک صفحه‌نمایش دوگانه قرار گرفته است.
به احتمال زیاد، طراحی داخلی این خودرو به سبک محصولات جدید چری مانند تیگو ۸/۸L یا تیگو ۹ صادراتی تغییر خواهد کرد، بنابراین تعداد دکمه‌های فیزیکی در داخل به حداقل می‌رسد. در جلوی راننده یک داشبورد مجازی کوچک و یک فرمان چندمنظوره جدید با دکمه‌های لمسی وجود خواهد داشت. در بالای تونل مرکزی که یک جفت جالیوانی و شارژر برای گوشی‌های هوشمند در آن دیده می‌شود، صفحه نمایش ۱۵.۶ اینچی سیستم چندرسانه‌ای قرار خواهد گرفت.
این خودروی آزمایشی با نام چری در چین مشاهده شده است، بنابراین احتمالا برای عرضه بین‌المللی نام آن به فالوین تغییر خواهد کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا