خودرو

هندی‌ها به یک قدمی هیوندای رسیدند!

خودروساز هندی موفق شد در فروش ماهانه محصولات خود در بازار هند، از هیوندای موتور هند پیشی بگیرد و به دومین سازنده خودروهای سواری موفق تبدیل شود.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فاینشنال اکسپرس،  بر اساس گزارش فروش این  دو غول خودروسازی، مجموع فروش خودروهای تاتا موتورز در بازار داخلی به ۵۱۲۶۷ دستگاه رسید و هیوندای فروش ۵۰۲۰۱ دستگاه را در فوریه ۲۰۲۴ به ثبت رساند.
این آمار نشان می‌دهد که تاتا موتورز، پس از دستیابی به رکورد فروش ماهانه ۵۳۶۳۳ دستگاه در ژانویه ۲۰۲۴، نسبت به سال گذشته  ۲۰ درصد فروش خود را افزایش داده است. از سوی دیگر، هیوندای با ثبت ۵۰۲۰۱ دستگاه در فوریه ۲۰۲۴ رشد ۶.۸ درصدی را به ثبت رساند.
با این همه آمار در مورد ارقام کل فروش کاملاً متفاوت است زیرا هیوندای همچنان به راحتی از تاتا موتورز با ۶۰۵۰۱ دستگاه از جمله صادرات ۱۰۳۰۰ دستگاه جلوتر است.
سال ۲۰۲۴ سال شلوغی برای تاتا موتورز خواهد بود زیرا این خودروساز هندی، به زودی خودروی جدید خود را به نام Curvv را در سه نسخه تمام برقی، بنزینی و دیزلی عرضه خواهند کرد. تاتاموتورز، با تولید ۶۹۲۳ دستگاه خودروی الکتریکی در ماه گذشته و رشد ۳۰ درصدی نسبت به سال گذشته عملکرد بسیار خوبی داشته است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا