خودرو

وام خودرو ۱۴۰۳/ مدارک و شرایط دریافت اعلام شد

شرایط دریافت وام خودرو در سال ۱۴۰۳ اعلام شد. اگر قصد خرید خودرو را دارید ولی بودجه شما کافی نیست برای دریافت وام باید از تسهیلات بانک‌ها استفاده کنید.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از گجت نیوز، مدارک دریافت وام خودو ۱۴۰۳ نیز به مانند شرایط آن ممکن است از بانکی به بانک دیگر متفاوت باشد.
گرچه شرایط عمومی دریافت این تسهیلات در بانک‌های دولتی نسبتا مشابه است، اما برخی از بانک‌های خصوصی شرایط خاص دیگری را نیز برای دریافت این تسهیلات تعریف کرده باشند. در زیر شرایط عمومی دریافت وام آورده شده است: سن متقاضی باید بالای ۱۸ سال باشد.
متقاضی نباید سابقه چک برگشتی یا تسهیلات معوقه داشته باشد.
برای افراد زیر ۵۰ سال وضعیت نظام وظیفه باید مشخص شود.
فرد باید مدارک اثبات‌کننده قصد خود برای خرید خودرو را ارائه کند.
متقاضی باید به تناسب شرایط بانک، یک یا چند ضامن معتبر معرفی کند.
متقاضی باید توانایی خود برای بازپرداخت وام را با ارائه مدارکی مانند فیش حقوقی یا مدارک مربوط به کسب‌وکار خود ثابت کند.
ضامن یا ضامن‌ها نیز باید در یک مرکز رسمی شاغل باشند یا در صورت انجام کار آزاد، پروانه کسب‌وکار ارائه کنند.
علاوه بر این‌ها و در تکمیل این شرایط باید بدانید که عموم بانک‌ها دارای یک سقف مشخص برای تسهیلات خرید خودرو هستند و بیشتر از آن میزان امکان پرداخت کمک هزینه خرید خودرو را ندارند. همچنین در برخی از موارد، افرادی که پیش‌تر وام خرید خودرو دریافت کرده باشند امکان دریافت مجدد آن را ندارند.
از سویی، در برخی از بانک‌ها، افراد برای دریافت وام خرید خودرو ناگزیر به سپرده‌گذاری هستند. برای مثال فرد می‌تواند برای دریافت تسهیلات مدنظر خود، مبلغی که بانک اعلام می‌کند را برای ۲ تا ۶ ماه در بانک سپرده‌گذاری کند و سپس تسهیلات را دریافت کند.
برخی بانک‌ها در این حالت امکانی را برای افزایش مبلغ تسهیلات با افزایش مدت زمان سپرده‌گذاری تعریف کرده‌اند. مثلا بانک ملت به ازای هر ۴ ماه سپرده‌گذاری افراد در حساب خود، تا یک برابر مبلغ سپرده به کمک هزینه خرید خودرو می‌افزاید.
مدارک دریافت وام خودو نیز به مانند شرایط آن ممکن است از بانکی به بانک دیگر متفاوت باشد، اما آنچه که بین تمام این بانک‌ها مشترک است، مدارک هویتی و شغلی فرد متقاضی و ضامن و البته مدارک اثبات‌کننده قصد متقاضی برای خرید خودرو است. فهرست این موارد را در ادامه بخوانید:
اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه متقاضی و ضامن
عکس پرسنلی متقاضی
مدرک نظام وظیفه برای آقایان زیر ۵۰ سال
پیش فاکتور تهیه ماشین و اسناد مربوط به مالکیت خودرو مانند کارت آن
کپی و اصل گواهی اشتغال و فیش حقوقی ضامن یا پروانه کسب‌وکار برای دارندگان شغل آزاد
گواهی محل سکونت و گواهی ثنا
مدارک مربوط به سپرده‌گذاری در صورت نیاز
دسته چک صیادی در صورت نیاز
در صورتی که شرایط دریافت وام خودرو در مورد شما صدق می‌کند، با تهیه مدارک فوق می‌توانید نسبت به دریافت وام جهت خرید خودرو جدید یا تبدیل خودرو فرسوده خود اقدام کنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا