خودرو

ورود ایران خودرو به بازار کراس اوورها با شبکه گسترده خدمات پس از فروش

عصر خودرو- در آستانه ورود جدیدترین محصول ایران خودرو به بازار، نگاهی به مهمترین مزیت های ایران خودرو برای ورود به کلاس کراس اوورها داشته ایم که مشروح آن را در ادامه خواهید خواند.
تعداد نمایندگی‌ها
به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو»، یکی از نکات قوت این محصول، تعدد نمایندگی های فروش و خدمات پس از فروش در سراسر کشور است. شرکت ایران خودرو با داشتن حدود ۶۰۰ نمایندگی در سراسر کشور این اطمینان خاطر را به مشتریان خود می دهد که مشکلی بابت پذیرش خودروهای خود نداشته باشند. این در حالی است که رقیب مستقیم این خودرو در کلاس قیمتی و کراس‌اوورهای هم رده، حداکثر ۱۰۰ نمایندگی فعال در سراسر کشور دارد که از قضا همان تعداد هم گلایه های خاص مشتریان را دارد. این تعداد نمایندگی فعال خود نشان از گستردگی خدمات پس از فروش ایران خودرو دارد که می تواند موجب اطمینان خاطر خریداران ری‌را شود.
تامین قطعات
با توجه به برند ایرانی ریرا و اضافه شدن آپشن‌هایی که برای اولین بار در خودروهای داخلی شاهد نصب آن هستیم، ایران خودرو با شرکت های داخلی جهت نصب این امکانات روی کراس اوور ملی خود، همکاری می کند که در نوع خود می تواند به کاهش ارزبری کمک کند. یکی دیگر از مزیت های داخلی سازی قطعات را می توان به کاهش قیمت و عرضه سریع تر قطعه، به نسبت وارد کردن آن دانست.
موتور قدرتمند
برای نصب قوی ترین موتور ایرانی روی این خودرو، نیاز به داخلی سازی اکثر قطعات به کار رفته در این کراس اوور ملی است. در این راستا شرکت تحقیق، طراحی و تولید موتورهای ایران خودرو (ایپکو)، تغییراتی سنگین روی این موتور انجام داده است و موتور به کلی از مدل EF7 تبدیل به نمونه EFP TC شده است. قدرت از ۱۵۰ اسب بخار به ۱۶۰ اسب بخار اضافه شده است تا یک برگ برنده دیگر به ریرا اضافه شود.
این کراس اوور ساب کامپکت ۴.۳ متر طول دارد و از نسخه به روز شده موتور EF7 با نام EFP استفاده می کند. این موتور ۱.۷ لیتری توربو توان تولید ۱۶۰ اسب بخار قدرت و ۲۴۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند و این بازده را از طریق یک گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک /DAE به چرخ های جلو این کراس اوور منتقل می شود. بر اساس کاتالوگ این خودرو ۱۴۲۵ کیلوگرمی در ۱۰.۴ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می رسد و  تا ۱۹۵ کیلومتر بر ساعت هم سرعت میگیرد.
ری‌را در لیست آپشن های خود مواردی همچون ای‌کانتکت، دوربین ۳۶۰ درجه، سنسور پارک جلوو و عقب، سیستم پایش فشار باد تایرها، دوربین دید عقب، صندلی چرمی با قابلیت تنظیم برقی در ۶ جهت برای راننده و ۲ جهت برای شاگرد به همراه گرمکن، فرمان برقی، آینه الکتروکرومیک، آینه های برقی جانبی، نورپدازی داخل کابین، سانروف، دو نمایشگر ۱۲ اینچی، کروز کنترل، سنسور نورو و باران، ورود و استارت بدون کلید، کیک سنسور در صندوق عقب، در برقی صندوق عقب و اهرم تعویض دنده الکترونیکی را دارد.
در بخش سیستم های ایمنی نیز این کراس اوور به سیستم هایی همچون ESP، ترمز پارک برقی، سیستم کمک به حرکت رد سربالایی، سیستم کنترل حرکت در سراشیبی، سیستم کنترل کشش، ترمز کمکی و سیستم ABS و EBD مجهز شده است.
نویسنده: محمد کمال‌پور
دانلود با کیفیت

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا