خودرو

(ویدئو) معاینه پزشکی سالانه یک خرس قطبی

معاینات پزشکی روی یک خرس قطبی تقریباً مشابه آزمایش‌هایی است که برای انسان صورت می‌گیرد، آزمایش خون، ادرار، قلب. با این تفاوت که دستکم ۶ کارمند دامپزشکی لازم است.

فرارو- معاینه پزشکی سالانه یک خرس قطبی که به پشت دراز کشیده در شهر تاکومای ایالت واشنگتن آمریکا انجام شد.
به گزارش فرارو، این آزمایش تقریباً مشابه آزمایش‌هایی است که برای انسان صورت می‌گیرد، آزمایش خون، ادرار، قلب. با این تفاوت که دستکم ۶ کارمند دامپزشکی لازم است.
معاینه پزشکی اخیر در باغ وحش پوینت دیفینس در شهر تاکوما، نتایج دلگرم‌کننده‌ای را برای لایرک ۳ ساله ارائه کرد که از ژوئن ۲۰۲۳ به همراه خواهر دوقلویش از باغ وحش دیترویت به تاکوما نقل مکان کردند.
کارن ولف سرپرست دامپزشکی گفت: ما به دنبال هر نوع توده، برآمدگی، و غدد لنفاوی بزرگ، هر چیزی که نشانه‌ای از بیماری باشد، می‌گردیم. او در شرایط مطلوبی قرار دارد.
ولف می‌گوید: خرس‌های قطبی واقعاً حیوانات کاریزماتیک هستند و برای نجات آن‌ها از انقراض و جلوگیری از تأثیرات تغییرات آب و هوایی واقعاً به حمایت ما نیاز دارند.
از آنجایی که گرم شدن هوا در قطب شمال زیستگاه سنتی خرس‌های قطبی را که برای شکار فوک‌ها به یخ دریا متکی هستند، تهدید کرده است، این حیوانات زمان بیشتری را در خشکی می‌گذرانند و باعث گرسنگی و تهدید تعداد آن‌ها می‌شوند.
شریدن پلوف، یکی از مسئولان باغ وحش پوینت دیفیانس، گفت که باغ وحش‌ها می‌توانند در آموزش مردم در مورد خطراتی که تغییرات آب و هوایی برای حیات وحش ایجاد می‌کند، حیاتی باشند.
او گفت: من فکر می‌کنم باغ‌وحش‌ها نقش بسیار مهمی در حفاظت دارند. داشتن این خرس‌های قطبی در اینجا برای نمایش آن‌ها کافی نیست. ما باید در جهت حفظ گونه‌های آن‌ها و آموزش مردم در مورد تغییرات آب و هوایی تلاش کنیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا