خودرو

پارادایم پیشگامانه فونیکس NEV


برند فونیکس NEV به عنوان پیشگام صنعت خودرو ایران در عصر نوآوری و یکی از صنایع فعال در حوزه تکنولوژی‌های پایدار در بیست و یکمین نمایشگاه محیط زیست واقع در محل مصلای امام خمینی (ره) تهران حضور فعالی داشت و میزبان گروه‌های مختلف مردم و علاقه‌مندان بود.
غرفه فونیکس NEV در شبستان B واقع در مصلای امام خمینی تهران با فضایی الهام گرفته از طبیعت و المان‌های زیست محیطی مانند درختان و گیاهان در کنار دو خودرو نوآورانه تیگو ۸ پرو پلاگین هیبرید و تیگو ۷ پرو پلاگین هیبرید در معرض بازدید عموم بود.
شاید در نگاه اول موجب تعجب و شگفتی بسیاری بود که چطور یک برند خودرویی در نمایشگاه محیط زیست حاضر شده اما با کمی دقت از سوی بازدیدکنندگان و طرح پرسش و دریافت پاسخ، علاقه مندان با اشتیاق بیشتری به بررسی خودروهای دوست‌دار محیط زیست برند فونیکس NEV پرداختند و سوالات بیشتری درباره تکنولوژی این خودروها داشتند.
توسعه حمل و نقل پایدار فونیکس NEV در این نمایشگاه نشان داد که چگونه می‌توان هم راستا با رفع نیازها و احتیاج‌‌های امروزی در حوزه حمل و نقل و به خصوص در ارتباط با سفرهای شهری و در حین مسافرت‌های طولانی ضمن بهره بردن از کارایی و عملکرد بهتر در وسایل نقلیه این برند، در تعامل کامل با محیط زیست و چرخه حیات موجودات حرکت کرد.
نمایشگاه محیط زیست ضمن تقویت ارتباط فونیکس NEV به عنوان نماینده بخش صنعت و طرح ایده زندگی پایدار در اشکال گوناگون و فاصله گرفتن از نوع کارکردهای سنتی که محیط زیست کشورمان را در کلان شهرها و حتی حیات وحش و طبیعت را در اقصی نقاط ایران دستخوش تغییرات مخربی کرده، به طور فعالانه از چگونگی تولید علم و فناوری و تعامل با زمین به عنوان میراث اصلی انسان‌ها سخن به میان آورد.
پارادایم پیشگامانه در صنعت خودرو در شرایطی که بسیاری از مردم از آلودگی‌های کربنی به وسیله خودروهای بنزینی و کم کیفیت رنج می‌برند، برند فونیکس NEV بر این اعتقاد است که محصولات این شرکت به علت کارایی بالا و مصرف سوخت اندک زمینه را برای یک تغییر پارادایم پیشگامانه در صنعت خودرو فراهم می‌کند.
خودروهای عرضه شده از سوی این برند با بهره بردن از سیستم هیبرید، سوخت اندکی را در قیاس با سایر خودروهای مرسوم و سنتی مصرف می‌کند که در بلند مدت به کاهش وابستگی به ذخایر سوخت فسیلی و بهبود کیفیت آب و هوا منتهی خواهد شد.
تیگو ۸ پرو پلاگین هیبرید تیگو ۸ پرو پلاگین هیبرید به عنوان اولین خودرو مونتاژی در ایران که از سوی این برند به بازار معرفی شد، دارای دو موتور الکتریکی و یک موتور بنزینی است که در ادغام با هم، توان ۳۲۶ اسب بخار و ۵۱۰ نیوتن متر گشتاور را تولید می‌کند که علاوه بر قدرت و سرعت، در مصرف سوخت خودرو منجر به کاهشی چشم گیری در حدود ۱.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر در حالت ترکیبی می‌شود و مسافتی در حدود ۹۵۰ کیلومتر را پیمایش می‌کند.
نکته حائز اهمیت در این خودرو سیستم خودشارژی است که باعث می‌شود تیگو ۸ پرو پلاگین هیبرید در هنگام توقف پشت چراغ قرمز و یا حرکت آهسته در ترافیک کلان شهرها، نه تنها منجر به آلودگی نشود، بلکه باتری الکتریکی را هم شارژ نماید تا خودرو در حالت تمام برقی از تولید آلایندگی دوباره جلوگیری کند.
تیگو ۷ پرو پلاگین هیبرید تیگو ۷ پرو پلاگین هیبرید نیز مشخصا دارای ویژگی‌هایی است که بالاتر گفته شود و مانند تیگو ۸ پرو پلاگین هیبرید دارای پورت شارژ برقی است که شما را برای شارژ باتری در خانه یا در ایستگاه‌های شارژ عمومی توانمند می‌سازد. البته همانطور که گفته شد برای بهره بردن از انرژی الکتریکی، نیازی به ایستگاه شارژ ندارید و موتور بنزینی قادر است این شاسی بلند هیبریدی را شارژ نماید.
تعهد مستمر فونیکس NEV به سازگاری با خواسته‌های کاربران و همگام با تحولات جهانی، زمینه ساز جهشی چشم گیر در صنعت حمل و نقل و در نهایت اصلاح رفتارهای سنتی خواهد شد که می‌تواند نوع دیدگاه مصرف‌کنندگان را در مقوله‌های دیگری علاوه بر حوزه خودرو متحول نماید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا