خودرو

پروژه موتور ME۱۶ مگاموتور برترین پروژه صنعتی سال شد

عصر خودرو- پروژه طراحی، ساخت و تولید انبوه موتور ME۱۶ محصول جدید شرکت مگاموتور با عنوان طرح نوآوری برتر ایرانی در سال ۱۴۰۲ انتخاب و معرفی شد.
به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از سایپانیوز، در هشتمین جشنواره ملی نوآور برتر ایرانی دانشگاه صنعتی شریف که همه‌ساله به‌همت مرکز فناوری این دانشگاه برگزار می‌شود، پس از ارزیابی و بررسی بیش از ۱۰۰ پروژه مهم صنعتی ایران در سال جاری، پروژه طراحی و ساخت موتور جدید مگاموتور با نام ME16 به‌عنوان طرح نوآوری برتر ایرانی سال در ایران شناسایی شد و مورد تقدیر قرار گرفت.
در آیین اختتامیه این جشنواره که با حضور معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور، معاونان و مدیران وزارت صنعت، معدن و تجارت، عضو هیات مدیره سایپا، رئیس هیات مدیره و معاونین مگاموتور، مدیر پروژه خودرو شاهین پلاس سایپا و جمع کثیری از روسای دانشگاه‌های مختلف، استادان و اعضای هیات‌های علمی، نخبگان دانشگاهی و دانشجویان رشته‌های فنی و مهندسی برگزار شد، پروژه طراحی و ساخت موتور ME16 شرکت مگاموتور با کسب بیشترین امتیاز لازم، به‌عنوان پروژه برتر صنایع کشور انتخاب و معرفی شد.
بر اساس ارزیابی‌های صورت‌گرفته توسط ارزیابان و داوران مرکز فناوری دانشگاه شریف، قدرت اجرایی مگاموتور در حوزه‌های مرتبط با طراحی اولیه، ساخت، آماده‌سازی و راه‌اندازی خط تولید موتور در کنار توان لجستیکی این شرکت جهت تولید انبوه این محصول از سال ۱۴۰۳ به‌عنوان مهم‌ترین دلایل انتخاب پروژه مذکور اعلام شد.
گفتنی است خودرو شاهین پلاس با بهره گیری از موتور پیشرفته ME16 به‌عنوان یکی از پروژه های اصلی گروه خودروسازی سایپا و مگاموتور مراحل پایانی خود را سپری می کند و براساس برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته، این خودرو در سه‌ماهه نخست سال ۱۴۰۳، به بازار عرضه خواهد شد.
دانلود با کیفیت

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا