خودرو

پیشگام عصر جدید سفرهای جاده‌ای

با وجود توسعه حمل و نقل در ابعاد گسترده هوایی، دریایی و ریلی، همچنان مردم علاقه بسیاری به سفرهای جاده‌ای و سیر و سیاحت در وجب به وجب خاک شهر، کشور و یا دنیا دارند و تیگو ۷ پرو پلاگین هیبرید با پیمایش بیشتر در کنار صرفه جویی و بهبود کارایی، فصل جدیدی از سفرهای آینده را به روی مصرف کنندگان گشوده است.
وقتی از سفرهای جاده‌ای و گشت و گذار در کشور چند اقلیمی مانند کشورمان سخن به میان می‌آید، هر گردشگر ایرانی یا خارجی، گزینه‌های بیشماری پیش‌ روی خود دارد که فقط با طی کردن چند کیلومتر می‌تواند از آب‌وهوای گرم و خشک به طبیعت مملو از گل و گیاه، یا رشته‌ کوه‌های بلند و سر به فلک کشیده و سواحل خلیج فارس و دریای خزر برسد.
اکنون که در حال و هوای نوروز و آماده‌سازی برای سفر جاده‌ای ایمن، پر از آرامش و کم دغدغه هستیم، کیفیت بالای همراهی در داخل یک خودروی پیشرفته می‌تواند لذت این سفر جاده‌ای را دو چندان کند و تیگو ۷ پرو پلاگین هیبرید، خودرویی است که با ارائه مجموعه‌ای کم نظیر از پیشرانه‌های الکتریکی و بنزینی، تکنولوژی‌های رفاهی و ایمنی و همچنین سازگاری با طبیعت، پیشگام سفرهای آینده و استمرار لذت گشت و گذار در طبیعت یگانه ایران خواهد بود.
پیشتاز انقلاب تکنولوژیکی در بازار خودرو ایران
با انقلاب تکنولوژیکی در وسایل نقلیه و رونق خودروهای انرژی نو، اکنون دریچه جدیدی به سوی حمل و نقل جاده‌ای گشوده شده که آرامش، هیجان و بهره‌روی را بیش از هر دوره‌ای گسترش داده است. تیگو ۷ پرو پلاگین هیبرید به عنوان دومین خودرویی که به زودی توسط برند فونیکس NEV به بازار خودرو عرضه خواهد شد، مزایای بسیاری را برای سفرهای شهری و جاده‌ای افزوده است.
با ظهور دور جدیدی از انقلاب تکنولوژیکی و تحول صنعتی، بازار خودروهای انرژی نو در سراسر جهان داغ و رو به پیشرفت است. تیگو ۷ پرو پلاگین هیبرید آمده که تعریفی دوباره بر آنچه از گذشته تا امروز وجود داشته، ارائه نماید که می‌تواند زمینه ساز رقم خوردن نگرشی متفاوت در عصر جدید باشد.
پیمایش گسترده و مصرف سوخت عالی
تیگو ۷ پرو پلاگین هیبرید با داشتن باتری ۱۹.۲۷ کیلو وات و مخزن بنزین ۶۰ لیتری، قدرت پیمایش خودرو را تا ۱۰۰۰ کیلومتر افزایش می‌دهد و به راحتی می‌تواند بدون توقف یا وقفه کوتاهی شمال تا جنوب یا شرق تا غرب را پیمایش کند.
تمام این مشخصه‌ها منجر به پیمایش ۸۰ کیلومتری کاملا الکتریکی می‌شود که با مجهز شدن به مخزن سوخت ۶۰ لیتری، در نهایت منجر به مصرف ۱.۸ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر خواهد شد. همچنین در حالت تمام بنزینی نیز ۸.۲ لیتر مصرف می‌شود که عدد بسیار ایده‌آلی برای یک خودرو کراس اوور است.
خودرویی که خودش را شارژ می‌کند
این خودرو پلاگین هیبرید دارای درگاه شارژ در قسمت راست و نزدیک درب راننده است که به شما امکان شارژ خودرو تا ۱۰۰ درصد گنجایش باتری را می‌دهد و در سفرهای روزانه و شهری خود از خانه تا سرکار یا برای صرف اوقات فراغت در داخل شهر، گزینه ایده‌آلی پیش روی شماست.
این امکان ویژه، با سیستم خود شارژی خودرو تکمیل می‌شود. تیگو ۷ پرو پلاگین هیبرید به شکلی طراحی شده که خودرو بدون نیاز به ایستگاه شارژ خانگی، صرفا با اتکا به موتور بنزینی خود و همچنین ترمز کردن، باتری را شارژ می‌نماید. در واقع وقتی پشت چراغ قرمز هستید و یا خودرو در حین ترافیک با دور آهسته حرکت می‌کند، باتری با سرعت مطلوبی شارژ می‌شود. در نتیجه اگر در شرایط فعلی در منطقه شما ایستگاه شارژ عمومی نیست و یا به هر دلیل نمی‌خواهید یا نمی‌توانید از منبع برق خانگی هم استفاده کنید، خودرو بدون هیچ مشکلی باتری را شارژ می‌کند و مصرف سوخت را به حد بسیار زیادی کاهش می‌دهد.

صرفه جویی و کاهش آلایندگی
نوروز زمان نفس کشیدن و سبز شدن دوباره زمین است و نگهداری از زمین، مهمترین دغدغه مشترک کشورها و ملت‌ها است. تیگو ۷ پرو پلاگین هیبرید با مصرف ترکیبی ۱.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر و کاهش مصرف بنزین، به دنبال تحقق هدف مشترک مردم در هم زیستی با گیاهان، درختان و سایر جانوران و رقم زدن آینده‌ای پاک است. فناوری پیشرفته این خودرو مزیت فوق‌العاده سفرهای شهری کاملا الکتریکی و جاده‌ای با آلایندگی اندک را عرضه می‌کند.
قدرت و کارایی فوق‌العاده
ترکیب دو موتور الکتریکی با یک موتور بنزینی ۱.۵ لیتر توربو شارژ در هماهنگی با گیربکس DHT که حالت‌های مختلف رانندگی را در سفرهای شهری و جاده‌ای اجرا می‌کند، منجر به گشتاور ۵۱۰ نیوتن متر و قدرت ۳۲۶ اسب بخار و در نهایت شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت با سرعت ۷.۶ ثانیه می‌شود که فراتر از تعاریف کنونی با استاندارد مشابه خودروهای بنزینی است.
تیگو ۷ پرو پلاگین هیبرید با اتاقی بزرگ و صندلی‌هایی مجهز به گرم کن و سرد کن، سیستم تهویه هوای هوشمند، نورپردازی ۶۴ رنگ و مانیتور ۲۴ اینچی تجربه جدیدی از سفر سبز را برای سرنشینان خودرو تامین می‌کند و جهش الکترونیکی را نشان می‌دهد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا