خودرو

پیکاپ جدید صنایع خودروسازی ایلیا برای تست های فنی به ایران آمد


روز گذشته بود که خبر از ورود قریب الوقوع موسو خان به کشور دادیم، و اکنون نسخه اولیه این خودرو برای انجام تست های فنی به ایران آمده است.
در نمایشگاه مشهد، صنایع خودروسازی ایلیا برای نخستین بار اعلام کرد که قصد دارد پیکاپ سانگ یانگ، KG موبیلیتی را به بازار ایران بیاورد. موسو خان نام این خودروست که در اصل نسخه پیکاپ رکستون به شمار می آید و حتا در برخی بازارها نام رکیتون را هم به خود می بیند. در ادامه، به معرفی نسخه اولیه این پیکاپ که جهت انجام تست های فنی وارد ایران شده است، خواهیم پرداخت.
پیکاپ موسو، که قرار است در نسخه خان و با تجهیزات کامل به بازار ایران عرضه شود، در گام نخست و برای پشت سر گذاشتن تست های فنی، در نسخه استاندارد و با تجهیزات پایه به ایران آمده است‌. پیکاپ موسو در اصل نسخه پیکاپ رکستون به شمار می آید و پس از پشت سر گذاشتن مراحل تست و اخذ مجوز های لازم در تیپ فول و با ظاهری اسپرت تر و تنومندتر از نسخه استاندارد به بازار می آید.
پیکاپ موسو خان از یک موتور ۲ لیتری ۴ سیلندر توربوشارژ بهره می برد. این موتور از توان تولید ۲۲۲ اسب بخار و گشتاور ۳۵۰ نیوتن متر برخوردار است که توسط گیربکس اتوماتیک ۶ سرعته به  چهار چرخ آن انتقال پیدا می کند. این پیکاپ با اتاق بار با ظرفیت ۱۲۶۲ لیتر به مشتریان عرضه می شود. پیکاپ موسو خان همچنین قادر است تا سقف ۳ تُن وزن را یدک کند، که با اضافه شدن سامانه کنترل نوسان تریلر، حمل این حجم از بار با کنترل بهتری انجام خواهد شد.
در کابین رکستون اسپرت ۲۰۲۳ محصول کی جی موبیلیتی (سانگ یانگ) نمایشگری ۱۲.۳ اینچی متعلق به سیستم اطلاعات و سرگرمی را در مرکز داشبورد مشاهده می‌کنیم. علاوه بر این نمایشگر، که به‌صورت مجزا از داشبورد تعبیه شده، یک نمایشگر ۱۲.۳ اینچی به‌ عنوان کلاستر دیجیتال پشت فرمان تعبیه شده است. از نمایشگرها که بگذریم، داشبورد با بازطراحی صورت‌گرفته از المان‌هایی نظیر نورپردازی محیطی ۳۲ رنگ، دریچه‌ های هوای باریک و دکمه‌های لمسی کنترل تهویه برخوردار شده. همچنین KG چند پورت USB-C را برای راحتی بیش تر کاربران در نظر گرفته است. مشتریان برای کابین این پیکاپ می‌توانند روکش چرم مصنوعی یا ناپا/جیر با رنگ‌های مشکی یا خاکی را برای صندلی‌ها سفارش بدهند و باید دید این پیکاپ با کدام تریم به بازار ایران خواهد آمد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا