خودرو

کاهش هیجان مردم برای خرید خودرو، قیمت ها را کم کرد


در چند روز گذشته افزایش قیمت دلار تاثیر چندانی بر بازار خودرو نداشت اما هیجان مردم برای خرید موجب شد تا قیمت ها کمی بالا برود.
اتفاقات رخ داده در چند روز گذشته کمی مردم را برای خرید خودرو از بازار آزاد هیجانی کرد و همین موضوع موجب شد تا قیمت ها افزایشی جزئی را تجربه کنند. در ادامه ماجراهای رخ داده، از روز گذشته تا حالا شاهد افت قیمت دلار و همچنین کاهش هیجان مردم برای خرید خودرو از بازار آزاد هستیم. به همین دلیل این موضوع موجب شده تا تقاضا برای خرید کاهش یابد و بهای اعلامی خودروها نیز در دو روز گذشته در حد و اندازه کمی افت کند.
با توجه به این که قبل از شروع تنش ها در منطقه قیمت دلار بین ۶۵ تا ۶۶ هزار تومان نوسان می کرد، احتمالاً در روزهای آینده نیز دلار در همین کانال تثبیت شود و بازار خودرو نیز آرامش نسبی را تجربه کند.
به طور کلی باید گفت که نوسان قیمت خودروها در بازار به هیچ عنوان نه به نفع خریدار است و نه به نفع فروشنده. زیرا اگر در زمان مناسب اقدام به فروش و تبدیل پول نشود، هر دو طرف می توانند در زمان گرانی و یا ارزانی متضرر شوند.
بیشتر بخوانید : قیمت روز خودرو
امروز اکثر محصولات ایران خودرو بین افت هایی بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون را تجربه کردند که در میان آن ها سورن پلاس فول بیشترین ریزش را داشت و ۲۰ میلیون کم تر از روز گذشته آگهی و معامله شد.
بازار تولیدات سایپا اما افت و کاهش قیمت بسیار کم تری را نسبت به محصولات ایران خودرو تجربه کرد.
در بین چینی های مونتاژی نیز هایما ۸S بیشتر از بقیه و در حدود ۳۵ میلیون ارزان تر از دیروز شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا