خودرو

کدام کمپانی چینی برای تسلا باتری تولید میکند؟

عصر خودرو- شرکت CATL از سال ۲۰۲۱ با ساخت و تامین بیشتر از ۴۰ درصد باتری ماشین های برقی جهان در مقام نخست این صنعت قرار دارد. از بزرگترین کمپانی های این صنعت رو به رشد می‌توان به Huaneng و Sungrow Power Supply اشاره کرد.
به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو » ، شرکت CATL چین آمار تحویل سیستم های ذخیره انرژی خود را در سال ۲۰۲۳ اعلام کرد. طبق این آمار و ارقام، این شرکت در سال ۲۰۲۳ رکورد افزایش فروش باتری های خود را از ۳۲.۶ درصد به ۴۶.۸ درصد و ۶۹ گیگاوات‌‌ساعت رسانده است و این این میزان فقط برای باتری های مخصوص خودرو است.
شرکت CATL پک سلول های باتری کمپانی تسلا را نیز تامین خواهد کرد. کارخانه صادرات محور این شرکت در شانگهای در سال ۲۰۲۵ افتتاح و تولیدات آن برای صادرات در نظر گرفته خواهد شد.
کارخانه تسلا در شانگهای پس از شروع به کار، سالانه ۱۰.۰۰۰ مگاپک تولید خواهد کرد که مجموع ظرفیت ذخیره آنها ۴۰ گیگاوات‌ساعت خواهد بود. (مگاپک به پکیج یا پک های بزرگ باتری مخصوص خودرو های برقی گفته می‌شود)
کمپانی رقیب آنها یعنی BYD در سال ۲۰۲۳ فقط مجموع ۲۲ گیگاوات‌ساعت باتری تولید کرد که نسبت به سال ۲۰۲۲ رشد ۵۷ درصدی داشت. صادرات باتری این شرکت نیز ۱۵.۶ درصد رشد داشت. مجموع ظرفیت باتری های صادر شده توسط BYD رقم ۱۳۵ گیگاوات‌ساعت اعلام شده است.
تولید کنندگان به مراتب کوچک‌تر مثل EVE ، REPT و HITHIUM هم در سال گذشته افزایش تولید ۱۰۰ درصدی در باتری داشتند که جمع آنها ۱۸۵ گیگاوات‌ساعت بوده است.
دانلود با کیفیت

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا