خودرو

کراس‌اوور تمام برقی جیکو J6 با قیمت اقتصادی رونمایی شد


کراس‌اوور چری جیکو J6 در تایلند رونمایی شد. خودرویی که تاکنون اطلاعاتی در مورد آن در دسترس نبوده، ظاهرا همان iCar 03 الکتریکی است که چندی پیش در چین به عرضه درآمد. این خودرو احتمالا تحت برند جیکو یا تیگو در بازارهای مختلف عرضه می‌شود. بد نیست بدانید ماموت خودرو، جیکو را تحت برند لوکانو به بازار کشور معرفی کرده است. به هر حال بد نیست نگاهی به مشخصات این خودرو بیندازیم.

کراس‌اوور ۰۳ نخستین خودرو از برند iCar بوده که در سال گذشته معرفی شد. این برند روی تولید محصولات الکتریکی و برقی برای مشتریان جوان متمرکز است. چری قصد دارد تا سال ۲۰۲۶ حداقل هفت مدل خودرو را روی خط تولید iCar قرار دهد.

در حال حاضر شاسی‌بلند ۰۳ تنها عضو خانواده iCar به حساب می‌آید. این ماشین ۴۴۰۶ میلی‌متر طول، ۱۹۱۰ میلی‌متر عرض و ۱۷۱۵ میلی‌متر ارتفاع داشته و فاصله بین دو محور آن به ۲۷۱۵ میلی‌متر می‌رسد. جیکو J6 یا همان iCar 03 حدود ۹۴ میلی‌متر کوتاه‌تر (از لحاظ طولی)، ۴۵ میلی‌متر عریض‌تر و ۳۵ میلی‌متر بلندتر از جیکو J7 است. ارتفاع خودرو از سطح زمین به ۲۰ سانتیمتر می‌رسد.
نسخه پایه iCar03 از یک موتور برقی استفاده می‌کند که روی محور عقب نصب شده و ۱۸۴ اسب بخار قدرت دارد. دو پک باتری ۵۱ و ۶۶ کیلووات ساعتی برای این خودرو عرضه شده که امکان پیمایش مسافت ۴۰۱ الی ۵۰۱ کیلومتری را فراهم می‌آورند.
نسخه AWD آی‌کار ۰۳ نیز به دو موتور الکتریکی مجهز است که در مجموع ۲۷۸ اسب بخار قدرت تولید می‌کنند. این نسخه با پک باتری ۷۰ کیلووات ساعتی عرضه شده که در صورت شارژ کامل، امکان پیمایش ۵۰۱ کیلومتر را میسر می‌سازد.

چری iCar 03 در چین در بازه قیمت ۱۰۹۸۰۰ الی ۱۶۹۸۰۰ یوان (بین ۱۵ الی ۲۴ هزار دلار) به فروش می‌رسد. بد نیست بدانید این خودرو قبلا با نام eQ3 معرفی شده بود و گمان می‌رفت تحت برند تیگو روانه بازار شود. ولی چری با معرفی ماشین در تایلند تحت برند جیکو، باعث تعجب بسیاری از رسانه‌ها، مخصوصا خبرگزاری‌های روسیه شد. بازار روسیه یکی از اهداف اصلی چری به شمار می‌آید. البته احتمال می‌رود چری در آینده، تغییراتی در ظاهر جیکو J6 به وجود آورد تا این خودرو را از iCar 03 متمایز سازد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا