خودرو

یک کارخانه خودروسازی تصاحب شد+ جزییات

اقتصادنیوز: سرپرست وزارت صنعت و تجارت روسیه طی اظهاراتی اعلام کرد که یک کارخانه مستقر در سن پترزبورگ که قبلاً متعلق به خودروساز ژاپنی تویوتا بوده است، به سازنده خودروهای لوکس اوروس Aurus واگذار شد.
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، دنیس مانتوروف، سرپرست وزارت صنعت و تجارت روسیه، روز سه‌شنبه طی اظهاراتی اعلام کرد که یک کارخانه مستقر در سن پترزبورگ که قبلاً متعلق به خودروساز ژاپنی تویوتا بوده است، به سازنده خودروهای لوکس اوروس Aurus  واگذار شد.

اقتصادنیوز: یک خودروساز خصوصی شرط عجیبی را برای فروش نقدی و اقساطی خود اعلام کرد.
این برند بیشتر به خاطر تولید خودروهای لیموزین برای رئیس جمهور روسیه شناخته شده است.
مانتوروف افزود که تولید در این کارخانه قبل از پایان سال جاری میلادی آغاز خواهد شد.
تویوتا این کارخانه را در سال ۲۰۲۲ تعطیل کرده و بازار روسیه را در بحبوحه تحریم‌های مرتبط با اوکراین علیه مسکو ترک کرده بود.
این تاسیسات که مدل‌های کمری و راو۴ را تولید می‌کرد، بعداً به مؤسسه تحقیقات علمی مرکزی خودرو و موتورهای خودرو، که به اختصار “نامی” NAMI نامیده می‌شود و مالک برند اوروس است، فروخته شد.
در سال ۲۰۲۲، این مؤسسه همچنین سهام شرکت فرانسوی رنو در خودروساز روسی آوتوواز AvtoVAZ را خریداری کرد.
اوروس خط تولید خودروهای لوکس است که یک دهه پیش با هدف جایگزینی ناوگان خودروهای عمدتاً خارجی مورد استفاده مقامات عالی روسیه ایجاد شد.
این برند در مراسم تحلیف ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در ماه می ۲۰۱۸ معرفی شد. روز سه شنبه، پوتین در مراسم تحلیف خود در مسکو از آخرین مدل این وسیله نقلیه لوکس استفاده کرد.
این خودروها در کارخانه نامی NAMI در مسکو و در یک کارخانه مونتاژ در جمهوری تاتارستان مونتاژ می شوند که قبلاً سرمایه گذاری مشترک شرکت روسی سولرز Sollers و خودروساز آمریکایی فورد بود. سال گذشته تولید اوروس Aurus در امارات متحده عربی راه اندازی شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا